Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Artis Pabriks piedalās ES valstu ārlietu ministru sanāksmē Luksemburgā

Publicēts 2007-10-17 12:23:36

Samazināt palielināt tekstu

Šī gada 15.oktobrī Luksemburgā ārlietu ministrs Artis Pabriks piedalās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu un ārējo attiecību padomes (VLĀAP) sanāksmē.

Rīta pusē ES valstu ārlietu ministri tikās Starpvaldību konferencē par ES reformu līguma projektu. Ārlietu ministrs Artis Pabriks, piedaloties viedokļu apmaiņā, atzinīgi novērtēja sagatavoto Reformu līguma projektu un pauda pārliecību, ka vienošanās par līgumu tiks panākta jau šonedēļ ES valstu un valdību vadītāju neformālajā sanāksmē Lisabonā.

Ārējo attiecību sanāksmē ministri pārrunāja nākamā ES - Krievijas samita sagatavošanu, kas notiks Mafrā (Portugālē) šī gada 26.oktobrī. Ārlietu ministrs Artis Pabriks informēja kolēģus par garajām kravas automašīnu rindām pie Krievijas robežas un norādīja, ka būtu svarīgi ES - Krievijas samitā pārrunāt jautājumu par robežpunktu caurlaidību uz ES - Krievijas robežas. Artis Pabriks atzinīgi novērtēja Eiropas Komisijas dialogu ar Krieviju enerģētikas jomā. Ministrs pauda atbalstu Krievijas iestāšanās Pasaules tirdzniecības organizācijā, aicinot Krieviju atcelt diskriminējošo dzelzceļu kravu pārvadājumu tarifu politiku, un samazināt tās piemērotās eksporta nodevas koksnei.

Saskaņā ar ES - Krievijas Partnerības un sadarbības līgumu ES - Krievijas samiti notiek reizi pusgadā.

Attiecībā uz Rietumbalkāniem, ES valstu ārlietu ministri apmainījās viedokļiem par aktuālo situāciju Kosovā un iepriekš notikušajām Serbijas un Kosovas pārstāvju sarunām. Padome pauda atbalstu ES pārstāvja, vēstnieka Volfganga Išingera (Wolfgang Ischinger) centieniem un aicināja uz konstruktīvu sadarbību sarunās par Kosovas nākotni iesaistītās puses gan Belgradā, gan Prištinā. Padomes laikā Starptautiskā kara tribunāla bijušajai Dienvidslāvijai virsprokurore Karla del Ponte (Karla del Ponte) informēja ministrus par Serbijas sadarbību ar tribunālu.

Padomes laikā Luksemburgā tika parakstīts ES Stabilizācijas un asociācijas līgums ar Melnkalni. Līguma noslēgšana norāda uz Melnkalnes panākto stabilitāti un progresu reformu jomā, taču reformu temps nedrīkst palēnināties, lai nodrošinātu valsts tālāku tuvināšanos integrācijai Eiroatlantiskajās struktūrās.

Sanāksmē izvērtējot ES - Uzbekistānas attiecību attīstību pagājušā gada laikā, ministri joprojām pauda bažas par cilvēktiesību situāciju šajā valstī un aicināja Uzbekistānas varas iestādes pildīt starptautiskās saistības cilvēktiesību, pamatbrīvību un tiesiskuma jomās. Padome vienojās atjaunot ES iepriekš noteikto ieroču embargo. Tajā pat laikā Padome nolēma uz sešiem mēnešiem apturēt iepriekš noteiktos vīzu izsniegšanas ierobežojumus attiecībā uz atsevišķām Uzbekistānas amatpersonām.

Vispārējo lietu sanāksmē Grieķijas ārlietu ministre informēja par postošajiem mežu ugunsgrēkiem Grieķijā šajā vasarā un vērsa kolēģu uzmanību nepieciešamībai tālāk attīstīt ES kopējās spējas efektīvi reaģēt ārkārtas situācijās un jebkāda veida katastrofu gadījumos.

ES valstu ārlietu ministri sanāksmē vēl pievērsās Tuvo Austrumu miera procesam, Irānas kodoljautājumam, ES militārās operācijas Čadā un Centrālāfrikas Republikā sagatavošanai, aktuālajai situācijai Birmā/ Mjanmā, Zimbabvē, kā arī pārrunāja turpmāko ES un Lībijas attiecību veidošanu.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv