Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Artis Pabriks piedalīsies Vispārējo lietu un ārējo attiecību padomes sanāksmē Briselē

Publicēts 2007-03-02 17:35:46

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks šā gada 5. un 6. martā Briselē piedalīsies Eiropas Savienības Vispārējo lietu un ārējo attiecību padomes (VLAAP) sanāksmē, kurā notiks diskusija par 8. un 9. marta Eiropadomes secinājumu projektu.

Pavasara Eiropadomes galvenie jautājumi ir Lisabonas stratēģija izaugsmei un nodarbinātībai, kā arī integrēta enerģētikas un klimata politika. VLĀAP sanāksmē tiks diskutēti jautājumi, kas attiecas uz atjaunojamo energoresursu izmantošanas mērķiem, administratīvā sloga samazināšanas apmēriem un tempiem Eiropas Savienības dalībvalstīs, kā arī siltumnīcas efektu izraisošo gāzu izmešu samazināšanas apjomu.

Diskusijā par Rietumbalkāniem padome aicinās jauno Bosnijas un Hercegovinas valdību ātri un efektīvi īstenot reformas, kas nepieciešamas Stabilitātes un asociācijas līguma noslēgšanai, īpašu uzmanību veltot policijas reformai. Padome arī apliecinās pilnu atbalstu valsts ES perspektīvai. Padome apstiprinās militārās klātbūtnes Bosnijā un Hercegovinā saglabāšanu, vienlaikus pakāpeniski samazinot bruņoto spēku sastāvu.

Padomē tāpat plānota diskusija par aktuālo situāciju Tuvo Austrumu reģionā, ministri turpinās februāra VLĀAP sanāksmē iesākto diskusiju par ES un Irānas attiecībām.

Tiks pārrunāta situācija Sudānā un Eiropas Savienības turpmākā atbalsta rīcība Āfrikas Savienības misijai Darfūras reģionā Sudānā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv