Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Artis Pabriks sveic Knutu Vollebeku ar stāšanos EDSO augstā komisāra amatā

Publicēts 2007-07-06 16:48:38

Samazināt palielināt tekstu

Šā gada 6.jūlijā ārlietu ministrs Artis Pabriks nosūtīja apsveikuma vēstuli jaunieceltajam EDSO augstajam komisāram nacionālo minoritāšu jautājumos Knutam Vollebekam (Knut Vollebaek). Knuts Vollebeks, kas iecelts amatā uz trim gadiem, nomainīs līdzšinējo minoritāšu komisāru, zviedru diplomātu Rolfu Ekeusu.

Savā vēstulē ministrs izsaka pārliecību par EDSO augstā komisāra posteņa nozīmīgumu minoritāšu tiesību aizsardzībā, kā arī konfliktu "agras brīdināšanas" un novēršanas jomā.

Vēstulē ārlietu ministrs pauž gandarījumu par Latvijas labo sadarbību ar Augstā komisāra biroju kopš 1993.gada. Ministrs uzsver, ka Latvija veikusi milzīgu progresu sabiedrības integrācijas, demokratizācijas un cilvēktiesību aizsardzības jomā. Vēstulē norādīts, ka Latvija var būt lepna par saviem ekspertiem sabiedrības integrācijas jomā, kas tagad var nodot uzkrāto pieredzi un palīdzēt īstenot dažādus projektus Gruzijā, Moldovā un citās EDSO dalībvalstīs.

Jaunieceltajam minoritāšu komisāram jau ir pieredze EDSO jautājumos, jo 1999.gadā viņš kā toreizējais Norvēģijas ārlietu ministrs ir bijis EDSO priekšsēdētājs (OSCE Chairman-in-office), bet 2005.gadā piedalījies tā dēvētajā eminento personu panelī, kas izvērtēja līdzšinējo EDSO darbu un sniedza rekomendācijas organizācijas darbības uzlabošanai. Kopš 2001.gada K. Vollebeks bijis Norvēģijas vēstnieks ASV un starptautiski ir atzīts ar savu ieguldījumu miera, drošības un cilvēktiesību veicināšanā.

EDSO augstā komisāra nacionālo minoritāšu jautājumos postenis nodibināts 1992.gadā. Komisāra mandātā ietilpst etnisko konfliktu un saspīlējumu "agra brīdināšana" un konfliktu novēršana.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv