Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Artis Pabriks: Tikai kopīga drošības sistēma var stāties pretī mūsdienu draudiem

Publicēts 2007-09-07 11:09:38

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks 6.septembrī 17.Kriņicas ekonomikas forumā, uzstājoties diskusijā "Pretraķešu vairogs - kopēja drošības sistēma vai konfrontācijas arēna?", norādīja, ka tikai kopīga drošības sistēma var stāties pretī mūsdienu draudiem, un tai nevajadzētu būt konfrontācijas arēnai.

Ministrs akcentēja, ka diplomātiskās iniciatīvas, lai cik svarīgas tās būtu, vienas nespēj apturēt potenciālos raķešu lietošanas draudus. "Ir jārīkojas preventīvi, mēs nevaram gaidīt līdz brīdim, kad kāds neprognozējams režīms būs ieguvis savā rīcībā pietiekami daudz ieroču uzbrukumam," teica Artis Pabriks.

Viņš uzsvēra, ka drošības jautājumus nevar apskatīt no tāda paša rakursa kā pirms 20 vai 30 gadiem, jo ir būtiski mainījusies starptautiskā politiskā situācija un parādījušies jauni spēlētāji. Nekontrolēta kodoltehnoloģiju un raķešu tehnoloģiju izplatība ir reāls drauds. Starptautiskās drošības apdraudējums kļūst vēl smagāks terorisma kontekstā.

Ministrs atzinīgi novērtēja atsevišķās iniciatīvas un projektus, kas palīdzētu aizsargāt Eiropu no raķešu uzbrukuma. Šeit sava loma ir gan divpusējiem, gan daudzpusējiem projektiem.

Domu apmaiņu vadīja Polijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Pāvels Kovals (Pawel Kowal), un tajā piedalījās arī Gruzijas premjerministra vietnieks Giorgijs Baramidze (Giorgi Baramidze), ASV Valsts departamenta valsts sekretāra palīgs Daniels Frīds (Daniel Fried) u.c.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv