Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Medicīna un Sociālā aprūpe

Ārvalstīs dzīvojošie ārstējas Latvijā

Publicēts 2009-06-10 10:22:12

Samazināt palielināt tekstu

08.06.2009

Pēdējo divu gadu laikā saglabājusies tendence – ārvalstīs dzīvojošie Latvijas pilsoņi un nepilsoņi izvēlas ārstēties Latvijā, liecina „Traumatoloģijas un ortopēdijas privātklīnikas ORTO” dati. Ārstēties Latvijā izvēlas arī Latvijā dzīvojošie ārzemju pilsoņi un dažadu sporta veidu komandu pārstāvji ar citu valstu pilsonību.

Aptuveni 10% „Traumatoloģijas un ortopēdijas privātklīnikas ORTO” pacientu ir ārvalstīs dzīvojošie un strādājošie Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, galvenokārt no Īrijas un Lielbritānijas, kā arī vairāku citu valstu, to skaitā Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas un ASV, pilsoņi, kuri izvēlējušies ārstēties Latvijā.

„Ārzemēs strādājošajiem Latvijas iedzīvotājiem vairākumā gadījumu darba devējs nenodrošina veselības apdrošināšanu, tāpēc nopietna ārstēšanās nav pieejama finansiālu iemeslu dēļ. Otrs faktors ir valodas barjera. Viesstrādnieki, kas veic darbus lauksaimniecībā, celtniecībā, dažkārt nepārzina tās valsts valodu tik augstā līmenī, lai spētu izskaidrot ārstam simptomus. Treškārt, atsevišķās valstīs bez veselības apdrošināšanas medicīnisko pakalpojumu izmaksas joprojām ir lielākas nekā Latvijā. Vēl – ilgais gaidīšanas laiks. Ne vienreiz vien no ārzemēm atbraukušie Latvijas iedzīvotāji stāsta par garajām rindām, lai nokļūtu pie speciālista uz konsultāciju,” situāciju skaidro „Traumatoloģijas un ortopēdijas privātklīnikas ORTO” direktore Kristīne Lapsa.

„Biežākās veselības problēmas ir tādas pašas, ar kādām pie mums vēršās Latvijas pacienti, – dažādas lielo locītavu traumas un to sekas, dažādu kaulu lūzumu sekas, it īpaši ņemot vērā faktu, ka pirmā palīdzība tiek sniegta uzreiz mītnes zemē. Vēl atsevišķa sadaļa ir problēmas, kas saistītas ar pārslodzi: hroniski cīpslu iekaisumi, locītavas skrimšļa bojājumi, kā arī nopietnākos gadījumos locītavu deformācijas,” stāsta „Traumatoloģijas un ortopēdijas privātklīnikas ORTO” traumatologs-ortopēds  Jānis Viļums.

Balstoties uz līdzšinējo pieredzi, klīnikas ārsti apgalvo, ka pacienta došanās uz ārvalstīm tieši ārstēšanas nolūkā nerada problēmas un nemazina ārstēšanas efektivitāti, uzsverot, ka mūsdienu dažādās saziņas iespējas nodrošina veiksmīgu komunikāciju ar pacientiem ārvalstīs.

„Traumatoloģijas un ortopēdijas privātklīnika ORTO” ir ambulatora veselības aprūpes klīnika, kas veic ķirurģiskas operācijas un ambulatoras konsultācijas. Privātklīnika Latvijā darbojas kopš 2002. gada, un šobrīd tās speciālistu komandu veido Latvijā atzīti profesionāļi, kuri pieredzi uzkrājuši ilgstošā sadarbībā ar profesionāliem atlētiem un sporta organizācijām.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Traumatoloģijas un ortopēdijas privātklīnika ORTO;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv