Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Arvīda Straujas izstāde BIArt Gallery

Publicēts 2007-02-20 08:25:17

Samazināt palielināt tekstu

Līdz 28. februārim Baltijas Starptautiskās Akadēmijas studentu mākslas galerijā BIArt Gallery (Lomonosova ielā 1/24; 2. stāvā) ir skatāma latviešu gleznotāja Arvīda Straujas personālizstāde. Ekspozīcija apvieno 32 monumentālus, dabas varenību paudošus, suģestējošus kalnu un fantāziju darbus, kas izceļas ar krāsu spilgtumu un emocionālo piesātinātību, kā arī vairāk kā 20 miniatūras.

"Sava ceļa gājējs", kā sevi saucis pats Arvīds Strauja (1907 – 1999), ir parādījis sevi ne tikai kā pasteļglezniecības un guašas tehnikas pazinēju, bet arī kā garā stipru cilvēku. Glezniecībā viņam nebija nedz akadēmiskās izglītības, nedz skolotāju. Strauja pats izkopa savu māksliniecisko rokrakstu un pēc mākslas zinātnieka Māra Branča atziņas "pratis pārkāpt diletantisma un viduvēja mākslas mīļotāja spēju robežas un nostāties blakus labākajiem latviešu gleznotājiem". Viņa daiļradē var izcelt četras dominējošās tēmas – dzimtās zemes ainavas, jūru, kalnus un fantāzijas.

Visu sevi viņš veltīja mākslai, kurā milzīgu lomu nospēlēja ceļojumi uz Kaukāzu, Tjanšaņu, Altaju un citur. Savu romantiķa būtību un vientuļnieka filozofiju attēlodams gleznās un kalpodams mūžībai, Strauja "rada" savu darbnīcu un "uzbūvē" monumentus dižiem komponistiem Vāgneram un Bēthovenam kalnos, kas ir tālu no ikdienišķuma.

Dziļa mākslas izjūta, uzticība harmonijai un tieksme pietuvinātes eksistences noslēpumiem – viss atspoguļojas viņa dzimtenes, tālo zemju un fantāziju ainavās.

Arvids Strauja

Arvids Strauja

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: BIArt Gallery; Arvīds Strauja;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv