Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Aspazijas mājā Jūrmalā atklās izstādi par padomju laikiem „Jūrmalai 50”

Publicēts 2009-11-09 10:33:57

Samazināt palielināt tekstu

03.11.2009

Jūrmalas pilsētas muzeja filiālē Aspazijas mājā 2009.gada 9.novembrī plkst.18.00  durvis vērs jaunākā Jūrmalas pilsētas domes būvvaldes Kultūrvēsturiskā mantojuma nodaļas sagatavotā izstāde - dokumentāls apkopojums par Jūrmalas pilsētvides, sabiedrības un arhitektūras mantojuma metamorfozēm 20. gadsimta 60.-70.gados. Izstāde ir veltījums pilsētai tās 50.gadskārtā.

„Laika periods, kas nu jau vairs nav pieskaitāms pie visjaunāko laiku vēstures un tomēr spilgti glabājas daudzu jūrmalnieku atmiņās, pārsteigs ar strauji izzudušiem laikmeta simboliem, atribūtiem, sadzīves un pilsētvides attēliem. Tas būs stāsts par laiku, kas ir noliegts, neatgriezeniski izdzēsts no Latvijas pilsoņa jūtu hrestomātijas un tomēr - tas ir daļa no ikviena no mums,” teic izstādes autors, domes Kultūrvēsturiskā mantojuma nodaļas speciālists Gundars Ūķis. „Padomju laiks nav tikai Jūrmalas lepnuma – koka arhitektūras mantojuma degradācijas laikmets. Tas ir periods, kurā Jūrmala tika veidota par iespaidīgu atpūtas templi, kura apmeklējums ikvienam zemeslodes sestās daļas pilsonim bija prestiža jautājums un liecināja par tā izsmalcināto gaumi.”

Nelielā ekspozīcija veidota kā atraktīva fotoreportāža, kurā skatītājs varēs sastapties ar čalojošu pionieru vienībām, aktrisi Viju Artmani pirmajos kūrorta svētkos, lielo sanatoriju kompleksu celtniekiem, Majoru universālveikala pārdevējām, asfalta ieklājējiem, oficiantiem un vienkārši līksmiem atpūtniekiem.

Savukārt tiem, kam fotogrāfijas nespēj atsaukt atmiņā aizgājušos laikus, sagatavots īpašs pārsteigums – dokumentālo kinohroniku kokteilis. Unikālajā izlasē apkopoti 20.gadsimta vidus Jūrmalas kūrortdzīves un ikdienas filmu kadri vairāk nekā stundas garumā. Materiāls tapis, pateicoties Jūrmalas pilsētas domes Tūrisma un ārējo sakaru nodaļas atbalstam.

Uz izstādi atceļojuši arī vairāki arhitekta Valda Gavara privātās priekšmetu kolekcijas eksponāti, kuru laikmeta izcelsme īpašus komentārus neprasa. Tie ir ģipša pionieri, skārda taures un bungas, V.I.Ļeņina profila intarsijas, ceļojošie karogi  u.c.

Izstādē apkopoti materiāli no Jūrmalas pilsētas muzeja, Valda Gavara privātās kolekcijas un Valsts Kinofonofotodokumentu arhīva krājumiem.

Izstāde apskatāma no 9.novembra līdz 1.decembrim.

Izstādes autors – Gundars Ūķis Tekstu autori – Anita Naudiša, Inta Baumane, Inese Helviga Mākslinieks – Gints Ozoliņš. Fotoreproducētājs – Raivis Puriņš.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv