Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

ASV pauž atbalstu Latvijas - Krievijas robežlīguma ratifikācijai

Publicēts 2007-09-26 00:35:11

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks 24.septembrī Ņujorkā tikās ar ASV Valsts departamenta valsts sekretāra palīgu Danielu Frīdu (Daniel Fried), kurš pauda atbalstu Latvijas – Krievija robežlīguma ratifikācijai.

"ASV uzskata, ka šis ir Latvijas diplomātijas sasniegums. Tas ir labi Latvijai, un mēs uzskatām, ka tas ir labi ES drošībai kopumā un arī NATO. Ceru, ka visdrīzākajā laikā notiks arī apmaiņa ar ratifikācijas dokumentiem," sarunā teica Daniels Frīds.

Artis Pabriks sarunā akcentēja bezvīzu režīma ar ASV ieviešanas problemātiku un tā aktualitāti, kā arī informēja par Latvijas progresu noteikto kritēriju izpildīšanā. Daniels Frīds norādīja, ka ASV prezidents Džordžs Bušs un ASV valdība vēlas, lai pēc iespējas vairāk valstu no Centrālās un Austrumeiropas pievienotos bezvīzu režīma programmai. Viņš uzsvēra, ka ir panākts teicams progress un ir jāturpina kopīgi strādāt, lai Latvijas un citu jauno ES dalībvalstu pilsoņi varētu ieceļot ASV bez vīzas pēc iespējas ātrāk. Viņš pozitīvi novērtēja Latvijas plānu ieviest jauna parauga pases ar biometriskajiem datiem, kā arī Latvijas centienus uzlabot lidostas drošību.

Puses apsprieda arī NATO aktualitātes, situāciju Kosovā un Afganistānā, kā arī Latvijas valsts prezidenta Valda Zatlera vizīti šajā valstī.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks; Džordžs Bušs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv