Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Lauksaimniecība

Atbalstīs cūkkopības nozari

Publicēts 2007-03-27 15:43:28

Samazināt palielināt tekstu

Šodien valdība akceptēja Zemkopības ministrijas sagatavotos Ministru kabineta noteikumus "Grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 23.janvāra noteikumos Nr.78 "Noteikumi par valsts atbalstu lauksaimniecībai 2007.gadā un tā piešķiršanas kārtību"". Grozījumu projekts paredz jaunu atbalsta veidu - vienreizējs maksājums 120 latu par sivēnmāti, kas sniegtu atbalstu cūkkopības nozarei un novērstu vaislas sivēnmāšu izkaušanu.

Pašlaik Latvijas cūkgaļas ražošanas nozarē izveidojusies sarežģīta situācija, ko veicinājuši vairāki nozares attīstību bremzējoši faktori ne tikai vietējā mērogā, bet arī Eiropas Savienības (ES) kopējā pārtikas tirgū. Situāciju cūkkopības nozarē apgrūtina fakts, ka kautuves ir samazinājušas dzīvu cūku iepirkumu no vietējiem audzētājiem un tāpēc cūku liemeņu tālāka realizācija ir apgrūtināta, jo gaļas pārstrādes uzņēmumi iepērk lētāko importēto cūkgaļu. Valsts aģentūras "Lauksaimniecības datu centrs" sniegtie dati liecina, ka nokauto cūku skaits 2007.gada februārī salīdzinot ar 2006.gada februāri ir samazinājies par 20 %.

Tāpat arī Eiropas tirgū joprojām ir lopbarības graudu trūkums, un cenas graudiem aug. To apliecina Eiropas Komisijas Cūkgaļas Vadības komitejā sniegtā informācija un arī citu ES dalībvalstu ziņojumi par situāciju cūkgaļas tirgū. Negatīvs faktors ir arī 2006. gada sausums, pēc kura pazeminājās graudu raža, nelabvēlīgi ietekmējot cūku audzētāju darbu ne tikai Latvijā, bet arī daudzās citās ES dalībvalstīs.

Plānotie atbalsta pasākumi tiks finansēti pieejamo finanšu līdzekļu ietvaros, bet 2007.gada otrajā pusgadā tiks veikts šī atbalsta pasākuma ieviešanas izvērtējums un nepieciešamības gadījumā iesniegts papildus valsts budžeta līdzekļu piešķiršanas pieprasījumus.

Grozījumi noteikumos par valsts atbalstu lauksaimniecībai 2007.gadā un tā piešķiršanas kārtību stāsies spēkā pēc to publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Cūkkopība;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv