Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Likumi, rīkojumi, noteikumi, tiesību akti

Atcels tūristu gidu sertificēšanu

Publicēts 2009-07-30 11:24:17

Samazināt palielināt tekstu

28.07.2009

Šodien, 28.jūlijā, Ministru kabinets apstiprināja Ekonomikas ministrijas sagatavotos grozījumus Tūrisma likumā un likumā Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu, kas paredz atcelt tūristu gidu sertificēšanu.

Pašlaik, pēc gidu asociāciju iniciatīvas izstrādātie Ministru kabineta noteikumi, nosaka, ka tūristu gida pakalpojumus Latvijā ar 2009.gada 1.novembri varēs sniegt tikai tā persona, kas ir atbilstoši sertificēta. EM saņēma Latvijas Tūrisma konsultatīvās padomes aicinājumu pašreizējā ekonomiskajā situācijā neuzlikt tūrisma nozarei jaunu apgrūtinošu administratīvo slogu un neieviest tūristu gidu sertificēšanu. Turklāt, līdz šim neviena institūcija nav akreditējusies, lai uzsāktu tūristu gidu sertificēšanu. Ņemot vērā faktu, ka līdz šim nav bijušas sūdzības par gidu darbību, kā arī iepriekšminēto, EM sagatavoja grozījumus normatīvajos aktos, lai atceltu prasību par obligātu tūristu gidu sertificēšanu.

Pēc likumprojektu pieņemšanas spēku zaudēs Ministru kabineta 2008.gada 20.novembra noteikumi Nr.943 „Tūristu gida sertificēšanas un pakalpojumu sniegšanas kārtība”, kas stājās spēkā šī gada 1.jūlijā.

Grozījumus Tūrisma likumā un likumā Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu vēl jāapstiprina Saeimā.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv