Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrības integrācija

Atklās portālu par čigāniem (romiem) Latvijā

Publicēts 2007-03-20 12:03:02

Samazināt palielināt tekstu

Rīt, 21.februārī, plkst.15.00, Rīgas Kongresu namā, Kr.Valdemāra ielā 5, īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Oskars Kastēns piedalīsies portāla Romi.lv atklāšanas pasākumā. Portālu veido Čigānu kultūras attīstības centrs ar mērķi radīt mūsdienīgu, kvalitatīvu un apjomīgu informācijas avotu par čigānu vēsturi, kultūru, personībām un dažādām ar šo tautu saistītām aktualitātēm.

"Kā integrācijas lietu ministrs es atzinīgi vērtēju, ka paši čigāni izrāda iniciatīvu un ir apņēmības pilni uzlabot savas ikdienas kvalitāti, kā arī mazināt sabiedrībā pastāvošos stereotipus par savu tautu. Novēlu portālam Romi.lv kļūt par atzītu un ilgspējīgu informācijas avotu, kuras saturu veido paši čigāni," norāda ministrs O.Kastēns.

Viens no projekta veidotāju pamudinājumiem uzsākt portāla veidošanu bija Latvijas mediju pārstāvju apgalvojums, ka, veidojot informāciju par čigāniem (romiem), pietrūkst informācijas vai arī tā ir visai sarežģīti pieejama. Ar projektu Romi.lv Čigānu kultūras attīstības centrs vēlas uzrunāt Latvijas masu medijus un citus sabiedriskos darbiniekus, kuri daudzkārt veido sabiedrisko domu par čigāniem (romiem), kā arī atvērt plašu diskusiju telpu mūsdienu sabiedrībai viegli sasniedzamajā interneta vidē.

Portālā Romi.lv vienkopus būs pieejama informācija par čigānu tautas vēsturi, kultūru, viņu nevalstiskajām organizācijām, aktivitātēm, kā arī čigānu (romu) radošajiem kolektīviem. Portāla Romi.lv izveidošanu finansiāli atbalsta Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts un Lielbritānijas vēstniecība Latvijā.

Portāla Romi.lv koncepcijas autors un redakcijas konsultants ir čigānu (romu) tautības pārstāvis Kaspars Antess (īstajā vārdā Kaspars Čīčis) – profesionāls žurnālists, žurnāla Rīgas Viļņi galvenais redaktors. Romu kultūras attīstības centrs portālu Romi.lv plāno kā ilgstošu projektu, ar mērķi attīstīt un pilnveidot to, līdz tas iekaros profesionāla un pieprasīta medija statusu.

www.integracija.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Romi;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv