Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sports

Atklāta Baltijas čempionāta endurokrosā sezona

Publicēts 2009-06-14 10:48:58

Samazināt palielināt tekstu

Sestdien, 13. jūnijā vērienīgā festivāla Bike show ietvaros, Lietuvā Kauņā aizvadīts pirmais 2009. gada Baltijas čempionāta endurokrosā posms. Uz starta stājās nepilni 100 sportisti gan kuplā skaitā no Latvijas un Lietuvas, kā arī Igaunijas un Somijas.

Kā ierasts dienaskārtībā, kvadri klasēm starts tiek dots pirmajiem. Kvadri open klasē pārliecinoša uzvara Latvijas pārstāvim Matīsam Ceram. Arī kvadri open C klasē uzvaras lauri Latvijas braucējam – Jānim Arbidānam. Savukārt, kvadri ATV pirmajā posmā ātrāks par otrā vietas ieguvēju latvieti Kārli Soiku bija Igaunijas sportists – Alars Kulp.

Pēc stundas gara kvadri klašu brauciena, uz starta stājās solo klases. Jau pēc pirmajiem metriem redzams, ka šeit norisināsies sīva cīņa ne tikai par kā sacīt absolūto kopvērtējumu, bet klašu ietvaros. Jau paša brauciena sākumā līderos izvirzās enduro jaunās paaudzes pārstāvis Edgars Siliņš, kuram Kauņas posms veiksmīgs bijis arī 2008. gadā. Lai ar līdera pozīcija tiek noturēta lielāko sacensību laiku, neilgi pirms beigām sportistu piemeklē kāda tehniska ķibele - sportists zaudē līdera pozīciju kopvērtējumā pieredzējušajam enduro braucējam Eināram Vinteram, tomēr to saglabā savā E1 klasē.

Cīņa par vietu sadalījumu izvērtās arī E2 klasē starp Lauri Ermanis un Armandu Jankovskis, tomēr nesekmīgs kritiens seko Laurim, kas no sacensībām izstājas. Armands Jankovskis izcīna uzvaru E2 klasē, otrais Latvijas pārstāvis – Dainis Dambergs.

Kā jau minēts, pirmo vietu sacensībās kopvērtējumā un E3 klasē izcīnīja Einārs Vinters, otrais igaunis Tonu Kallast un trešais Latvijas pārstāvis – Jānis Baunis.

Senioru klasē cīņa pusotras stundas garumā izvērtās par otro vietu starp Arvi Bumbieri un Ivaru Telli. Lai ar lielāko sacensību laiku Arvis spēja noturēt otro vietu, neilgi pirms brauciena noslēguma Ivars Telle apdzen Arvi. Pirmais senioru klasē – Artūrs Robežnieks.

Informāciju par sportistu izcīnītajām vietām pirmajā Baltijas čempionāta endurokrosā var iegūt mājas lapā www.endurosports.lv sadaļā ENDUROKROSS/REZULTATI.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Enduro;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv