Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

Atrisināts zaudējumu kompensācijas jautājums par Daugavas piesārņojumu ar dīzeļdegvielu

Publicēts 2008-01-08 01:29:15

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrija informē par atrisināto zaudējumu kompensācijas jautājumu attiecībā uz Daugavas piesārņojumu ar dīzeļdegvielu, kas radās pēc maģistrālā cauruļvada avārijas Baltkrievijā pagājušā gada 23.martā.

Latvija ir saņēmusi 318 246 latu (667 182 ASV dolāri) kompensāciju no uzņēmuma "Zapad-Transņefteprodukt" par dīzeļdegvielas noplūdes dēļ radītajiem zaudējumiem. Minētajam uzņēmumam pieder maģistrālais cauruļvads, kura avārijas dēļ notika dīzeļdegvielas noplūde. Līdz ar to var uzskatīt, ka Latvijai nodarītie zaudējumi ir kompensēti.

Izvērtējot Latvijai un Baltkrievijai saistošās starptautisko tiesību normas, Ārlietu ministrija iesaistījās šī jautājuma risināšanā, cieši sadarbojoties ar Vides ministriju, un ar diplomātisko kanālu starpniecību koordinējot informācijas apriti par vides piesārņojuma apjomu un zaudējumu apmēru ar Baltkrievijas atbildīgajām institūcijām. Ārlietu ministrija informēja Baltkrievijas pusi par nodarīto zaudējumu apmēru un kompensācijas pieprasīšanas kārtību ar pagājušā gada 21.jūnija notu.

Lai mazinātu pārrobežu vides piesārņojuma riskus turpmāk, vides aizsardzība šogad ir noteikts kā viens no mērķiem attīstības sadarbības projektiem ar Baltkrieviju. Pērn Ārlietu ministrija no attīstības sadarbības līdzekļiem finansēja Latvijas un Baltkrievijas vides dienestu sadarbības projektu "Baltkrievijas un Latvijas Republikas sadarbības stiprināšana prioritāros pārrobežu vides aizsardzības jautājumos".


www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv