Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Likumi, rīkojumi, noteikumi, tiesību akti

Atvieglos prasības sociālo pakalpojumu sniedzējiem atbilstoši budžetā paredzētajiem finanšu līdzekļiem

Publicēts 2010-02-08 18:59:14

Samazināt palielināt tekstu

Pirmdien, 8.februārī, Ministru kabineta komitejā tika izskatīti Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) izstrādātie grozījumi noteikumos „Prasības sociālo pakalpojumu sniedzējiem”, kas līdz 2012.gadam paredz vairāku noteikto prasību atvieglojumus sociālo pakalpojumu sniedzējiem atbilstoši pašvaldību budžetā paredzētajiem finanšu līdzekļiem.

 Izstrādātie grozījumi noteikumos atvieglos prasības sociālo pakalpojumu sniedzējiem, paredzot, ka līdz 2012.gadam sociālo dienestu darbiniekiem, kuri strādā ar klientiem, kā arī krīzes tālruņa un uzticības tālruņa darbiniekiem un brīvprātīgajiem iepriekš noteiktās obligātās apmācības, kvalifikācijas celšana un psiholoģiskais un izglītojošais atbalsts tiks sniegts atbilstoši pašvaldībai pieejamajiem finanšu līdzekļiem.

 Tāpat grozījumi atļaus pašvaldības sociālajā dienestā līdz 2012.gadam nodarbināt mazāku darbinieku skaitu nekā iepriekš noteikts, ja pašvaldības budžetā nav pietiekamu finanšu līdzekļu.

 Grozījumi ministru kabineta noteikumos ļaus sociālo pakalpojumu sniedzējiem iekārtot grupu māju (dzīvokli), kā arī pusceļa māju, atbilstoši sociālo pakalpojumu sniedzēju iespējām, vienlaikus nodrošinot klientiem pamatvajadzības. Tas nozīmē, ka sociālo pakalpojumu sniedzējiem būs izvēles iespējas, piemēram, elektriskās cepeškrāsns un plīts vietā nodrošināt klientus ar gāzes plīti un cepeškrāsni, dušas vietā ierīkot vannu, skapja traukiem un virtuves piederumiem vietā novietot cita veida mēbeles minēto priekšmetu glabāšanai.

 RAPLM izstrādātie grozījumi noteikumos vēl jāapstiprina valdībā.

www.raplm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv