Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Augulis atklās ikgadējo audžuģimeņu salidojumu Latgalē

Publicēts 2009-07-24 13:06:00

Samazināt palielināt tekstu

Lai godinātu un izteiktu pateicību audžuvecākiem visā Latvijā, labklājības ministrs Uldis Augulis sestdien, 25.jūlijā, plkst. 14.00 atklās ikgadējo audžuģimeņu salidojumu Latgalē.

Labklājības ministrs U.Augulis norāda, ka „īpaši šajos sarežģītajos laikos ir svarīgi, ka ir ģimenes, kas uzņemas rūpes arī par bez vecāku gādības palikušiem bērniem.

Tādēļ liels prieks, ka audžuģimeņu aktivitāte ar katru gadu pieaug, un salidojums ir laba iespēja satikt domubiedrus, dalīties pieredzē un atbalstīt vienam otru. Labklājības ministrija, pārņemot un veidojot ģimenes lietu politiku, centīsies tikpat aktīvi  īstenot iesāktos labos darbus un tradīcijas .”

Salidojuma mērķis ir audžuģimenēm sniegt zināšanas, prasmes un iespēju dalīties pieredzē, kā arī apliecināt viņu nozīmību valstij.

Tāpēc pasākuma laikā audžuvecākiem būs iespēja piedalīties dažādās darba grupās pieredzējušu psihologu vadībā un pārrunāt būtiskākās tēmas ikdienas dzīvē, piemēram, bērna vecumposmu īpatnības, saskarsmi un attiecību veidošanu ar audžuģimenē jau esošajiem bērniem un audžuģimenē ievietotā bērna bioloģisko ģimeni, iespējamo konfliktu risināšanu utml.

Galvenokārt diskusijās būs akcentēti bērna emocionālās audzināšanas jautājumi, un nodarbības vadīs Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas psihologi.

Salidojuma laikā darbosies arī radošās darbnīcas, kurās bērni varēs strādāt gatavot rotaslietas,  nozīmītes un amuletus, pīt prievītes, pilnveidoties vizuālajā mākslā, apgleznojot dažādus materiālus, darboties origami darbnīcā, kā arī gatavot un laist gaisa pūķus.

Tāpat ģimenes piedalīsies dažādās sportiskās aktivitātēs, sacenšoties un sasniedzot labākos rezultātus ģimeņu stafetē, vasaras biatlonā, kerlingā, lielajos ķegļos, kriketā un ķerras skrējienā.

Novērtējumu audžuvecāku darbam un atbalstu audžuvecākiem pauduši arī vairāki uzņēmumi, ziedojot savu ražoto produkciju: a/s „Laima”, SIA „Staburadze”, SIA „Saldus pārtikas kombināts”, SIA „Franču maize” u.c.

Audžuģimeņu salidojums  norisinās jau ceturto gadu un, ja sākotnēji pasākumā piedalījās 80 cilvēku, tad šogad salidojumā plāno piedalīties vairāk kā 500 cilvēku. Pasākumu tradicionāli organizēja Bērnu, ģimenes un integrācijas lietu ministrija, kuras funkcijas ir pārņēmusi un jau aptuveni mēnesi pilda Labklājības ministrija.

Audžuģimeņu salidojums norisināsies divas dienas, 25. un 26.jūlijā, Krāslavas rajona Skaistas pagastā, atpūtas vieta „Dridži”.

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv