Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Auto un transports

"Autoinfo" dāvina stūri no jūras dzīlēm

Publicēts 2007-02-21 10:44:32

Samazināt palielināt tekstu

"Robert Bosch" rūpnīcas pārstāvniecība mūsu valstī saņēmusi vērtīgu atradumu, "Autoinfo" izdevniecība uzdāvinājusi tai šī paša ražotāja kādreiz izgatavoto stūri.

"Robert Bosch" ofisa uzgaidāmajās telpās vienmēr kopš "Bosch" rūpnīcas filiāles darbības pirmsākumiem mūsu valstī atradies vēsturisko detaļu stends. Laika gaitā ekspozīcija piemiņai papildinājusies ar visdažādākajiem šīs vācu rūpnīcas izstrādājumiem, pārsvarā tās ir automobiļu rezerves detaļas, kuras nolēmuši atdāvināt, galvenokārt, latviešu antīko automobiļu kolekcionāri. Detaļu skaits tagad sasniedz padsmit vienības, nu tām šajā stendā piebiedrojies vēl kāds vēsturisks atradums. "Autoinfo" izdevniecība 16. februārī "Bosch" uzņēmuma filiālei uzdāvināja stūri, kuru redakcija ieguva pirms diviem gadiem.

"Autoinfo" izdevniecības direktors Kaspars Bergmanis: "Stūri mūsu redakcija saņēma no kāda niršanas entuziasta, kurš to ieguva pēc kāda vācu armijas kuģa apmeklēšanas tepat Baltijas jūras Irbes šaurumā. Otrā Pasaules kara laikā to ienaidnieka raidīta torpēda nogremdēja līdz ar vairākām kuģa tilpnēs esošajām vācu armijas mašīnām. Apskatot kuģi klātienē, jūras sāļā ūdens dēļ bija viegli saliekt rūsas saēsto stūres stieni kādam auto, augšup paņemot vērtīgu trofeju. Stūrei trūkst skaņas signāla pogas, arī plastmasas apdare nodeldēta gluda un rūsa piezagusies katrai metāla daļai. Bet tomēr, šī apsūbējušā detaļa nes sevī liecību par to laiku."

Pēc aptuveniem aprēķiniem stūre jūras dibenā nogulējusi teju 60 gadus, nu tā atgriezusies pie sākotnējā saimnieka. "Bosch" uzņēmums pašlaik stūres neražo, tomēr toreiz tas apgādāja ar šādiem izstrādājumiem daudzus autoražotājus. Par to liecina arī "Robert Bosch" iegūtais vācu rūpnīcas katalogs, izdots pirms 68 gadiem. Tāpēc visiem trijiem dāvanas pieņēmējiem, "Robert Bosch" uzņēmuma izpilddirektoram Ojāram Rozītim, lielo klientu tirdzniecības daļas vadītājam Jānim Balodim un diagnostikas iekārtu speciālistam Atim Misūnam, bija neviltota sajūsma par reto ieguvumu, kas nonācis vēsturisko detaļu skapī.


No kreisās Kaspars Bergmanis, Ojārs Rozītis, Jānis Balodis un Atis Misūns.


"Robet Bosch" darbinieki ar interesi apjūsmo tikko iegūto atradumu.


Apsūbējusī stūre jau iegūlusies „Robert Bosch” izveidotajā detaļu stendā.


Stūre no Baltijas jūras dzīlēm izcelta no nogremdēta vācu armijas kuģa.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Autoinfo; Bosh;
Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv