Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Enerģētika

Balso par zaļu Latviju!

Publicēts 2009-04-17 08:25:52

Samazināt palielināt tekstu

15.04.2009

Ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts paust savu attieksmi un piedalīties balsojumā par mums visiem un Latvijai svarīgākajiem vides uzlabošanas kritērijiem projekta „Vienoti Zaļākai Rītdienai” mājaslapā www.zalakairitdienai.lv. Aicinām nestāvēt malā un aktīvi iesaistīties vides kvalitātes uzlabošanā, padarot Latviju par vienu no zaļākajām valstīm pasaulē!

Lai veicinātu sabiedrības līdzdalību, AS „Latvenergo” sadarbībā ar atzītiem vides ekspertiem ir izvirzījis desmit Latvijas vides kvalitātes uzlabošanas kritērijus. No 15. aprīļa projekta mājas lapā www.zalakairitdienai.lv ikviens ir aicināts balsot par pieciem Latvijai vissvarīgākajiem kritērijiem, kuri jāizvēlas no 10 kritēriju kopuma:
- racionāla elektroenerģijas izmantošana;
- siltumenerģijas patēriņa samazināšana;
- atkritumu daudzuma samazināšana;
- atkritumu šķirošana;
- ūdens taupīšana;
- papīra efektīva izmantošana;
- videi draudzīgas sadzīves ķīmijas lietošana;
- degvielas patēriņa samazināšana;
- automašīnu radīto izmešu daudzuma samazināšana;
- videi draudzīgas pārtikas lietošana.

Visi balsotgribētāji, kuriem mājās, skolā vai darbā nav pieejams internets, ir aicināti izmantot arī Latvijas bibliotēkas, kurās pieejams ātrdarbīgs internets.

Pēc balsojuma, kad Latvijas sabiedrības aktīvākā daļa būs noteikusi svarīgākos kritērijus, ikviens būs aicināts pievienoties iniciatīvai, brīvprātīgi apņemoties ievērot vienkāršus, bet mūsu apkārtējai videi ļoti nozīmīgus nosacījumus. Saskaņā ar izvēlētajiem kritērijiem mēs visi varēsim ar savu rīcību uzlabot ietekmi uz vidi un darītu Latviju zaļāku!

Ilgtermiņa iniciatīva „Vienoti Zaļākai Rītdienai” uzsākta ievesmojoties no Jēlas Universitātes izstrādātā un starptautiski atzītā EPI indeksa („Environmental Performance Index”) rezultātiem. 2008. gadā Latvija ierindota 8. vietā starp pasaules zaļākajām valstīm, no 7. vietas atpaliekot tikai par procenta desmitdaļu! Kopīgiem spēkiem Latvijas iedzīvotāji jau šī gada laikā spēj sniegt nozīmīgu ieguldījumu vides kvalitātes uzlabošanā, lai nākamā gada reitingā Latvija ieņemtu jau 7. vietu. Aicinām katru Latvijas iedzīvotāju līdzdarboties, lai mēs kopīgi sasniegtu 1. vietu un varētu Latviju pamatoti saukt par zaļāko valsti pasaulē!

Projekts „Vienoti Zaļākai Rītdienai” uzsākts pēc AS „Latvenergo” iniciatīvas; par projekta atbalstītājiem jau kļuvuši „draugiem.lv”, „Kultūras informācijas sistēmas”, „Trešais tēva dēls”, „TVNet”. Pievienoties atbalstītāju lokam ir aicināts jebkurš cilvēks vai uzņēmējs, kuram rūp zaļāka Latvija! Rakstiet mums: [email protected]

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Latvenergo, AS; Vienoti Zaļākai Rītdienai; Vides kvalitāte;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv