Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Medicīna un Sociālā aprūpe

Baltijā nebijušas iespējas sekmīgai hemoroīdu ārstēšanai

Publicēts 2009-11-09 14:15:25

Samazināt palielināt tekstu

Jūrmalā, 2009.gada 2.novembrī

Cilvēku skaits, kuri cieš no hemoroīdu slimības dramatiski pieaug. Tiek izmantotas dažādas ārstēšanas metodes, taču zelta standarts joprojām tiek meklēts. Līdz šim pielietotās metodes sagādāja pacientiem ne tikai diskomforta sajūtu, bet arī diezgan ievērojamas pēcoperāciju sāpes un ilgstošu atveseļošanās periodu. Tagad ir pieejama jauna, Latvijā vēl nebijusi iespēja – ārstēt hemoroīdu slimību ar lāzeru, iztiekot bez pacientu hospitalizācijas un pēcoperāciju sāpēm.  Jau novembrī pacienti varēs izmantot šo drošo, ātro un nesāpīgo alternatīvu ķirurģiskai operācijai.

Hemoroīdu slimība tiek uzskatīta par mūsu civilizācijas kaiti. Latvijā ar to sastopas 10-15% iedzīvotāju. Tiek lēsts, ka 50% Eiropas Savienības iedzīvotāju tiek prognozētas problēmas šīs slimības dēļ. Mazkustīgs dzīvesveids, zema vispārējā fiziskā slodze, nepareizs, rafinētiem produktiem pārbagāts uzturs, neregulāra ēšana veicina saslimstības straujo pieaugumu.

Hemoroīdu slimības ārstēšanā tiek izmantotas dažādas metodes. Tikai slimības sākuma stadijās ir iespējama medikamentoza ārstēšana, slimībai attīstoties ir nepieciešama ķirurģiska operācija -  pacienti ir jāievieto stacionārā, ir jāizmanto dažādas anestēzijas metodes un pacienti cieš pēcoperāciju sāpes. 

Pirmo reizi Latvijā pacientiem ir pieejama alternatīva ķirurģiskai hemoroīdu ārstēšanai. Tā ir Doplera vadīta hemoroīdu artēriju fotokoagulācija ar lāzera staru. Prasmīga ķirurga rokās jaunā metode ir vienkārša, droša un efektīva. Tā ir nesāpīga, tāpēc nav nepieciešama atsāpināšana, netiek bojāti audi, tāpēc pacientam nav pēcoperāciju sāpes un jau procedūras dienā pacients var atgriezties mājās.

2009. gada 6.novembrī Jūrmalā, Vienības prospektā 19/21 notiks seminārs ar Baltijas vadošo proktoloģijas speciālistu piedalīšanos. Latvijas koloproktoloģijas asociācijas vadītājs A.Martinsons iepazīstinās kolēģus ar metodes teorētiskiem un tehnoloģiskiem aspektiem un veiks operāciju demonstrējumus.

Par hemoroīdu slimības jauno ārstēšanas metodi informētiem pacientiem rodas nebijusi iespēja izvairīties no problēmām hemoroīdu slimības dēļ. 

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv