Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Informācijas tehnoloģijas, internets un telekomunikācijas, TV

Baltkom uzsāk 4G datu pārraides testēšanu

Publicēts 2011-04-12 09:41:39

Samazināt palielināt tekstu

11.04.2011.

Šodien Rīgā Baltkom uzsāk jaunākās paaudzes jeb 4G (fourth generation) bezvadu ātrgaitas interneta tehnoloģiju testēšanu. Tās laikā tiks pārbaudīta sistēmas darbība  trīs bāzes stacijās un tiks veikti mērījumi bezvadu ātrgaitas interneta uztveršanā un darbībā dažādās vietās pilsētā.

Jaunākās paaudzes (4G) ātrgaitas bezvadu  internets nodrošina datu pārraidi ar ātrumu līdz pat 100 Mbps, tas nozīmē on-line režimā interneta lietotājam kustībā: ejot, braucot, saņemt un pārraidīt apjomīgus datus, tas ir skatīties filmas, šovus, TV ziņu kanālus tiešraidē. Ātrums jaunākās paaudzes (4G) daudzkārt pārsniedz iepriekšējās paaudzes (3G) iespējas.

 

„Jaunākās paaudzes 4G bezvadu internets ir absolūti jauna pasaule. Tā ir tehnoloģija, kurā jautājums par interneta pieejamību kustībā, tātad atrodoties ārpus mājām vai biroja, ejot vai braucot, neeksistē vairs pēc būtības. Pieejams internets mobilajā tālrunī ir jau vairākus gadus, tomēr līdz šim aktuāls jautājums bija par pieslēguma ātrumu, datu „up-load” un „down-load” apjomu un stabiltiāti. 4G to atrisina pilnībā.”, tā jaunākās paaudzes ātrgaitas bezvadu internetu komentē Baltkom valdes loceklis Pēteris Šmidre.

Jaunākās paaudzes 4G ātrgaitas bezvadu interneta testēšana norisināsies visu aprīli. Testa laikā arī interneta lietotājiem būs iespēja izmēģināt bezvadu brīvību, ko sniedz ātrgaitas bezvadu internets. Par testa rezultātiem un lietotāju viedokli tiks ziņots atsevišķi.
Patlaban bezvadu brīvību, ko sniedz jaunākās paaudzes ātrgaitas internets Latvijā var tikt sekmīgi  ieviesta. Datu apjomu un ātruma dēļ Eiropa šim nolūkam noteikusi platjoslas radiofrekvenci 2,5- 2,7 MHz. Latvijā platjoslas datu pārraide ir aizkavēta, kas jau patlaban ir pretrunā ar ES direktīvām Nr. 676/2002/EK  un Nr. 2008/477/EK  un Eiropas kopējo politiku šajā jautājumā, kas vistiešākajā mērā skar Eiropas kopējo attīstību pasaules kontekstā. Sagaidāms, ka jau vistuvākajā laikā Latvija saņems ES pārmetumus, ka tā kā dalībvalsts kavē Eiropas ekonomisko attīstību arī informācijas tehnoloģiju un datu pārraides jomā.

Kā zināms Amerikas Savienotajās Valstīs 4G jau ir ikdiena. ES valstis atbilstoši direktīvām ir atrisinājušas frekvenču jautājumus un ir gatavas 4G uzsākšanai jau šogad. Kopš pagājušā gada jaunākās paaudzes 4G ātrgaitas bezvadu internets darbojas Zviedrijā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Baltkom;
Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv