Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Izglītība

Bezdarbnieku apmācībā izmantos jaunu kuponu jeb vaučeru sistēmu

Publicēts 2009-07-22 14:24:20

Samazināt palielināt tekstu

Labklājības ministrija (LM) ar Eiropas fondu atbalstu sākot ar šī gada septembri bezdarbnieku un darba meklētāju apmācībā ieviesīs jaunu tā saucamo kuponu jeb vaučeru sistēmu, tādējādi profesionālo apmācību padarot efektīvāku un klientam  individuālāku.

Līdz ar to bezdarbniekiem ar jau iegūtu vai nepabeigtu augstāko izglītību, tiks piedāvāta iespēja apgūt 1.un 2.līmeņa profesionālo augstāko izglītību, izmantojot kuponu.

Kupona maksimālā summa būs 1000 latu par vienu apgūstamo izglītības programmu. Apmācību laikā cilvēks varēs saņemt  arī stipendiju 70 latu apmērā.

Pakalpojumu ar šī gada septembri piedāvās Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar izglītības iestādēm. Tiks izveidots izglītības iestāžu reģistrs, ar kurām NVA noslēgs sadarbības līgumu par apmācību kuponu sistēmas pielietošanu. Ja gadījumā bezdarbnieks izvēlēsies skolu, kas nebūs NVA reģistrā, ar attiecīgo izglītības iestādi tiks slēgts atsevišķs sadarbības līgums.

Apmācību apmaksas kārtība būs noteikta sadarbības līgumā par apmācību kupona sistēmas pielietojumu. Šis NVA izsniegtais kupons tiks noformēts kā garantijas raksts, proti, kupons apliecinās, ka NVA izglītības iestādei veiks apmaksu par konkrētā bezdarbnieka apmācību.

Tāpat arī turpmāk bezdarbnieki varēs iesaistīties neformālās izglītības programmās, profesionālajā apmācībā, pārkvalifikācijā vai kvalifikācijas celšanas pasākumos, kā arī apmācībā pie darba devēja.

Kopumā bezdarbnieku un darba meklētāju apmācību programmu īstenošanai LM ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu četru gadu laikā plāno ieguldīt aptuveni 22 milj. latu.

To paredz valdībā apstiprinātās izmaiņas bezdarbnieku un darba meklētāju apmācībā.

Galvenās nozares, kurās varētu būt nepieciešami apmācīti darbinieki, ir apstrādes rūpniecība, elektroenerģija, gāzes un siltumapgāde, transports un uzglabāšana, informācijas un komunikāciju pakalpojumi, komunālās saimniecības un infrastruktūras apkalpošana, sociālā sfēra.

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv