Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Biedrība "Zemnieku saeima" 4. aprīlī rīko kongresu

Publicēts 2008-04-02 22:37:50

Samazināt palielināt tekstu

2008. gada 2. aprīlī

Jau deviņus gadus biedrības Zemnieku saeimas kongress ir viens no lauksaimniecības sektora nozīmīgākajiem pasākumiem, kurā tiek formulēts un pausts tirgus orientēto lauksaimnieku viedoklis. Šogad Zemnieku saeimas kongresa diskusiju tēma būs lauksaimniecības nozares un Latvijas lauku attīstība – uzņēmējdarbība, infrastruktūra, sakari, ceļi un pasts laukos. Lauksaimnieki diskutēs arī par samilzušajām problēmām piena nozarē un citiem svarīgākajiem jautājumiem, kas rūp tirgus orientētajām saimniecībām.

Zemnieku saeimas līdzšinējais priekšsēdētājs Valters Bruss: "Lauksaimniekus interesē ne tikai ar ražošana, bet arī citi jautājumi, kas saistīti ar dzīvi laukos – gan ceļu stāvoklis, tie laukos diemžēl kļūst aizvien neizbraucamāki, gan pasta pakalpojumu un sakaru kvalitāte, gan izglītība mūsu bērniem. Mūsuprāt, šajās jomās ne viss ir kārtībā. Ir pienācis īstais laiks par to runāt no lauksaimnieku skata punkta."

Kongresā uzrunas teiks un uz lauksaimnieku jautājumiem atbildēs Ministru prezidents Ivars Godmanis, zemkopības ministrs Mārtiņš Roze un Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Jānis Maršāns. Līdzšinējā biedrības vadītāja Valtera Brusa vietā tiks ievēlēts jauns priekšsēdētājs.

Kopš dibināšanas 1999. gadā Zemnieku saeima stabili ieņēmusi vietu kā spēcīgākā tirgus orientēto lauksaimnieku nevalstiskā organizācija, kas pārstāv zemnieku intereses lēmumu pieņemšanas institūcijās, informē un izglīto lauksaimniekus. Šobrīd organizācijas biedru skaits sasniedzis 777 lielas un mazas zemnieku saimniecības un lauksaimniecības uzņēmumus. Vairums no Zemnieku saeimas biedriem ir ģimenes saimniecības, kas sūrā darbā cauru gadu rūpējas, lai iedzīvotājiem būtu galdā ceļama Latvijā ražota maize, piens, gaļa, dārzeņi un citi augstvērtīgi un veselīgi produkti.

Zemnieku saeimas biedri – ievērojama daļa visu Latvijas tirgus orientēto lauksaimnieku - apsaimnieko aptuveni 265 370 hektāru zemes (vidēji saimniecībā 341,50 ha), saražo aptuveni 46% no Latvijas graudu kopražas, 54% no Latvijā izaudzētā rapša un savās saimniecībās nodarbina 3017 cilvēku. 39% Zemnieku saeimas biedru saimniecību ir no Vidzemes, 35% - no Zemgales, 21% - no Kurzemes un 5% - no Latgales. 24% no biedru saimniecībām strādā augkopībā, 29% lopkopībā un 17% cita veida saimniecībās.

Organizācija gada laikā ievērojami attīstījusies – uzņēmusi 99 jaunus biedrus, īstenojusi izglītības projektus lauksaimniecības nozarē, konsultējusi un informējusi lauksaimniekus, kā arī devusi ievērojamu ieguldījumu normatīvo aktu bāzes gatavošanā un pilnveidošanā ES lauksaimniecības politikas jautājumos, Lauku attīstības programmas, nacionālo subsīdiju, tiešo maksājumu atbalsta nosacījumu un citos lauksaimniecības un lauku attīstības jautājumos.

Kongresa rīkošanu finansiāli atbalsta Hansabanka, Hansa Līzings, LPKS "Latraps" un Vidzemes Agroekonomiskā kooperatīvā sabiedrība.

Zemnieku saeimas kongresa norises vieta - Bulduru dārzkopības vidusskola, sākums - plkst. 10.00, noslēgums – plkst. 14.00.

www.zemniekusaeima.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Mārtiņš Roze; Zemnieku saeima; Ivars Godmanis; Lauku attīstības programma;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv