Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

Briselē vienojas par saskaņotību un darba dalīšanu ES attīstības politikā

Publicēts 2007-05-15 18:00:00

Samazināt palielināt tekstu

15.maijā Briselē ar ES attīstības ministru sanāksmi turpinās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu un ārējo attiecību padome.

Šodienas sanāksmē attīstības ministri pieņēma ES Rīcības kodeksu par saskaņotību un darba dalīšanu attīstības politikā, kuram ES dalībvalstis ir aicinātas brīvprātīgi pievienoties. Rīcības kodeksa mērķis ir sekmēt ES sniegtās palīdzības partnervalstīm efektivitāti. Tas aicina ES donorus katrā partnervalstī koncentrēt palīdzību uz ierobežotu sektoru skaitu un katrā prioritārā sektorā noteikt vienu vadošo donoru, kas nodrošinātu sadarbības koordināciju.

2007.gadā Latvijas attīstības sadarbībā prioritārās partnervalstis ir Gruzija, Moldova, Ukraina un noteiktās sadarbības jomās – Baltkrievija. Latvijas salīdzinošās priekšrocības ir uzkrātā reformu pieredze pārejas laikā uz tirgus ekonomiku un demokrātisku pārvaldi.

ES valstu attīstības ministru sanāksmē EK komisāri Oli Rēns (Olli Rehn) un Pīters Mandelsons (Peter Mandelson) informēja par sarunām ar Āfrikas, Karību jūras un Klusā okeāna valstīm par ekonomiskās partnerības līgumiem, saskaņā ar kuriem tiktu pakāpeniski atceltas tirdzniecības barjeras starp šī reģiona valstīm un ES un palielināta sadarbība visās ar tirdzniecību saistītās jomās. Sarunas par ekonomiskās partnerības līgumiem ir plānots pabeigt līdz 2007.gada beigām.

Latvijas delegāciju ES attīstības ministru sanāksmē vada Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Maija Manika.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv