Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

Bruņotie spēki: mēs par tīru, zaļu un drošu Latviju!

Publicēts 2009-04-15 15:50:04

Samazināt palielināt tekstu

14.04.2009

Svinot Latvijas armijas 90.gadadienu, vairāk nekā 1800 karavīru un zemessargu 18.aprīlī pievienosies Lielajai talkai, kuras mērķis ir desmit gadu laikā padarīt Latviju un Baltijas jūras reģionu par tīrāko vietu pasaules kartē.

Karavīri un zemessargi, aicinot savā pulkā arī ģimenes locekļus, „talkos” gandrīz vai visos Latvijas novados, uzkopjot gan savu vienību izvietojumus, gan sadarbībā ar pašvaldībām un citām projektā „Lielā talka” iesaistītajām organizācijām – arī ciemu, pilsētu teritorijas, mežus un piemiņas vietas.

Plašāk par bruņoto spēku plānu dalībai talkā: http://www.mod.gov.lv/

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) atsaucās Lielās talkas organizatoru aicinājumam piedalīties vides sakopšanā, jo uzskata sevi par vienu no zaļākajām armijām pasaulē, to apliecinot ar saviem darbiem – ik gadu kopjot dabas liegumu Ādažu poligonā (plašāk: www.adazinatura.lv), rīkojot konkursus par sakoptāko vienības izvietojumu, piedaloties kopīgos reidos ar apkārtējās vides inspektoriem jūrā un upēs, lai novērstu nelikumīgu zvejošanu un makšķerēšanu, vienībās izvietojot speciālus konteinerus apkārtējai videi bīstamu atkritumu savākšanai un daudziem citiem pasākumiem.

Latvijas armija izveidota 1919.gada 10.jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi un par tās komandieri ieceļot ģenerāli Dāvi Sīmansonu.

Svinot Latvijas armijas izveidošanas 90.gadadienu, visos Latvijas novados notiks dažādi pasākumi - militārās parādes, NBS orķestru koncerti, piemiņas ceremonijas, karavīru, zemessargu un jaunsargu sporta sacensības, pārgājieni un talkas, kā arī politikas un vēstures ekspertu diskusijas un konferences.

Plašāk par Lielo talku: www.talkas.lv

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv