Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

Būtiņģes naftas terminālā notikusi naftas produktu noplūde

Publicēts 2008-01-31 10:15:53

Samazināt palielināt tekstu

Šorīt plkst. 05.04 Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Riga) saņēma piesārņojuma ziņojumu (POLREP) no MRCC Klaipeda par to, ka pārkraušanas laikā Būtiņģes terminālā no tankkuģa STENA ANTARCTICA notika naftas produktu noplūde jūrā.

Ņemot vērā pašreizējos laika apstākļus un to, ka pēc prognozēm vēja virziens arī tuvākajā laikā virzīs šo piesārņojumu uz Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem, ir pieņemts lēmums nosūtīt uz notikuma vietu dežūrējošo Gaisa Spēku helikopteru ar Vides un Krasta apsardzes dienesta speciālistiem, lai precizētu piesārņojuma atrašanās vietu un apjomu.

Pašreiz Lietuvas atbildīgās struktūrvienības nodarbojas ar piesārņojuma likvidēšanu, kā arī starp Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru (MRCC Riga) un attiecīgajām Lietuvas instancēm tiek uzturēts nepārtraukts kontakts un nepieciešamības gadījumā, Krasta apsardzes kuģis A-90 "Varonis" aprīkots ar visu naftas seku likvidācijai nepieciešamo, kas šobrīd atrodas Liepājā, ir gatavs iesaistīties naftas savākšanas operācijā.

www.mrcc.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv