Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Cekulē notiek zemes virskārtas attīrīšana no sprādzienbīstamiem priekšmetiem

Publicēts 2009-11-08 19:25:08

Samazināt palielināt tekstu

02.11.2009

No šī gada 2. - 15.novembrim, Zemessardzes 54. Inženiertehniskā bataljona Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas (NMN) rotas karavīri veiks zemes virskārtas attīrīšanu no sprādzienbīstamiem priekšmetiem Cekules bijušo munīciju noliktavu teritorijā Stopiņu novadā.

Šajā nedēļas nogalē meklēt sprādzienbīstamos priekšmetus karavīriem palīdzēs arī 54.Inženiertehniskā bataljona zemessargi. NMN rotas karavīri bīstamo munīciju neitralizēs nākošnedēļ turpat, bijušo noliktavu teritorijā. 

Cekules munīciju noliktava ir viens no lielākajiem piesārņotajiem objektiem ar nesprāgušo munīciju Latvijā. Tā tika izmantota militārām vajadzībām periodā no 1920. līdz 1995.gadam. Noliktavas uzcēla Latvijas armija, vēlāk tās izmantoja gan padomju, gan vācu bruņotie spēki. Šobrīd teritorija ir vietējās pašvaldības pārziņā. 

Lielais skaits munīcijas vienību tika izmētāts apkārtnē II pasaules kara laikā, kad  PSRS sarkanās armijas partizāni uzspridzināja šīs noliktavas. Vācu armijas karavīri neveica teritorijas attīrīšanu, bet uzbēra 1 - 2 metrus biezu smilšu slāni.

1994. gadā tika uzsākta Cekules munīcijas noliktavas teritorijas virsmas attīrīšana, kas turpinās vēl joprojām. Veicot attīrīšanu Cekulē NMN speciālisti 2007.gadā atraduši un iznīcinājuši 862 sprādzienbīstamus priekšmetus, 2008.gadā - 523.

Ņemot vērā, ka 240 hektāru lielā teritorija nav apsargāta un sprādzienbīstamie priekšmeti atrodas zemes virskārtā, tā ir bīstama iedzīvotājiem. 

Iedzīvotāju ievērībai! Jūsu pašu drošībai - atturieties no šīs teritorijas apmeklēšanas!  Ja tomēr esat tur devušies - NMN  rotas karavīri atgādina: jebkura munīcija, kas kaut kādu iemeslu dēļ nav nostrādājusi, ir bīstama, jo tās mehānismi ir kaujas stāvoklī.

Kā rīkoties sprādzienbīstamu priekšmetu atrašanas gadījumā – lasiet  http://www.mil.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv