Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Ceļojošā izstāde Cēsīs "Beyond Traditional Borders. Nīderlande un Latvija: sadarbības partneri pagātnē un mūsdienās"

Publicēts 2007-02-22 12:03:11

Samazināt palielināt tekstu

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā no 2007. gada 27. februāra līdz 19. martam tiek eksponēta ceļojošā izstāde "BEYOND TRADITIONAL BORDERS. Nīderlande un Latvija: sadarbības partneri pagātnē un mūsdienās".

Nīderlandes Karalistes vēstniecība 2006. un 2007. gadā realizē ceļojošo izstādi "Beyond Traditional Borders. Nīderlande un Latvija: sadarbības partneri pagātnē un mūsdienās". Izstādē, kas veidota no 48 izteiksmīgiem attēlu un teksta paneļiem, atspoguļota informācija par Nīderlandi kā sadarbības partneri ekonomikas, kultūras, tūrisma un citās jomās. Tā arī iepazīstinās ar gadsimtiem ilgo vēsturisko saikni starp Nīderlandi un Latviju.

Izstāde sastāv no divām daļām. Pirmā daļā sniedz ieskatu Nīderlandes un Latvijas vēsturiskajās un mūsdienu attiecībās, balstoties uz grāmatu "Beyond Traditional Borders", kas tika izdota 2006. gada pavasarī. 23. maijā grāmata tika pasniegta Viņas Ekselencei prezidentei Vairai Vīķei – Freibergai un Viņas Majestātei Karalienei Beatriksei Nīderlandes valsts vizītes laikā Latvijā. Izstādes otrā daļa iepazīstina ar dažādiem mūsdienu Nīderlandes aspektiem, piemēram: iedzīvotāji un sabiedrība, ūdens saimniecība un inženierzinātnes, lauksaimniecība un pārtikas ražošana, enerģija un vides jautājumi, loģistika un finanses, elektronika un informācijas tehnoloģijas, tūrisms un izglītība, kultūra, arhitektūra un dizains, kā arī sports un dažādi sociālie jautājumi.

Turpmāko mēnešu laikā izstāde būs apskatāma vairākās Latvijas pilsētās. Liepāja bija pirmā pilsēta, kur ekspozīcija tika demonstrēta. 2007. gada aprīļa beigās izstāde būs apskatāma Rīgā "Holandes dienu" – ar Nīderlandi saistītu kultūras un biznesa pasākumu kopuma – ietvaros.

Izstādes laikā iespējams iegādāties katalogu ar attēliem un pārskatu par 48 tēmām latviešu valodā. Katalogs elektroniskā formā pieejams arī zvēstniecības mājaslapā www.netherlandsembassy.lv. Izstādes laikā ir iespējams iegādāties augstāk minēto grāmatu "Beyond Traditional Borders". Ienākumi par katalogu un grāmatu ar biedrības "Paspārne" starpniecību tiks nodoti Aknīstes psihoneiroloģiskās slimnīcas rīcībā.

Visi, kurus interesē Nīderlande, nīderlandiešu kultūra vai biznesa attiecības ar Nīderlandi, ir laipni aicināti gūt visaptverošu un pārsteigumiem bagātu priekšstatu par šo valsti. Sava izglītojošā rakstura dēļ izstāde varētu ieinteresēt studentus un skolēnus.

Par ceļojošo izstādi var uzzināt vairāk Nīderlandes vēstniecībā Rīgā, Torņa ielā 4-1a, tālrunis 7326147, e-pasts: [email protected].

Cēsu pils drupas
Cēsu Pils drupas

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Vaira Vīķe-Freiberga; Cēsis; Cēsu Vēstures un mākslas muzejs; Beyond Traditional Borders;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv