Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bizness

CEMEX un SAKRET kopīgi iekaro Igaunijas tirgu

Publicēts 2009-07-09 14:30:07

Samazināt palielināt tekstu

Rīga, 2009.gada 8.jūlijs

Divi Latvijas uzņēmumi SIA CEMEX un SIA Sakret apvienojuši savus resursus un kopīgi sākuši iekarot Igaunijas fasētā cementa un sauso maisījumu tirgu. CEMEX un Sakret sadarbība paredz Brocēnu cementa rūpnīcā ražoto cementu fasēt Sakret rūpnīcā Igaunijā un tālāk to pārdot Igaunijas patērētājiem.

„Sakret ir uzņēmums, kas pēdējos gados uzrādījis stabilu izaugsmi un kas iemantojis uzticama partnera reputāciju ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā. Līdz šim esam sadarbojušies, piegādājot cementu Sakret sauso būvmateriālu maisījumu ražošanai gan Latvijā, gan Igaunijā, bet šodien esam spēruši kvalitatīvi jaunu soli, kas ļauj, izmantojot abu uzņēmumu jaudas, būt vēl efektīvākiem,” sadarbību raksturo CEMEX valdes loceklis Māris Gruzniņš.

„Esam kļuvuši vēl pievilcīgāki Igaunijas klientiem, jo tagad vienuviet var iegādāties gan sausos būvmateriālus, gan cementu. Turklāt mūsu Igaunijas ražotne ir dabūsi papildus noslogojumu,” sadarbību komentē Sakret direktors Andris Vanags, kurš norāda, ka kooperācija sekmēs gan Sakret produkcijas realizāciju Igaunijā, gan ļaus paaugstināt iepakotā cementa apjoma tirdzniecību Igaunijā.

Igaunijas cementa tirgus ir strukturāli līdzīgs Latvijas tirgum, kuru lielāko patēriņa daļu veido transportbetona, dzelzbetona, dažādu elementu un bruģakmens ražotāji. Kopīgais CEMEX un Sakret projekts pretendē uz mazo celtniecības firmu un privātpersonu Igaunijas cementa patēriņu. Pēc Cemex aplēsēm Igaunijas cementa tirgus ir tikai par 20-25% mazāks par Latvijas tirgu.

CEMEX un Sakret kopējais projekts var kalpot par piemēru tam, kā uzņēmumu savstarpēja sadarbība ļauj vieglāk pārvarēt krīzi un paaugstināt eksporta tirdzniecības apjomu.

CEMEX ir viens no pasaules līderiem celtniecības materiālu ražošanā un nodrošina uzticamu servisu vairāk nekā 50 pasaules valstīs. Latvijā CEMEX sācis darbu 2005.gadā. 2007.gadā sākta jaunas cementa rūpnīcas būvniecība Brocēnos, kas radīja jaunas jaudas un nepieciešamību meklēt realizācijas tirgus ārpus Latvijas. Jaunā rūpnīca aprīkota ar modernākajām energo efektīvākajām ražošanas tehnoloģijām un attīrīšanas iekārtām. Šobrīd tiek testētas rūpnīcas iekārtas, lai pilnvērtīgu ražošanu uzsāktu šā gada vasarā.

Latvijas SAKRET ir 100% vietēja kapitāla uzņēmums. Pirmā SAKRET rūpnīca savu darbu Latvijā uzsāka 2004. gadā. 2007. gada jūlijā savas durvis vēra SAKRET rūpnīca Igaunijā, bet 2008.gadā uzņēmums sāka ražošanu Lietuvā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Sakret, SIA; CEMEX, SIA;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv