Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Veselība un skaistumkopšana

Cēsīs uzrunāti ap 100 iedzīvotāju Pasaules bez tabakas dienā

Publicēts 2009-06-02 01:09:47

Samazināt palielināt tekstu

01.06.2009

Pasaules diena bez tabakas tika atzīmēta arī Cēsīs. Sarkanā krusta jaunieši sadarbībā ar Cēsu pašvaldības aģentūru „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” un HIV un atkarību profilakses kabinetu svētdien, 31.maijā, no plkst.10:00 līdz 12:00 Rožu laukumā un tā apkārtnē piedāvāja smēķējošiem pretimnācējiem cigaretes iemainīt pret ābolu. Nesmēķētāji savā īpašumā varēja iegūt informatīvus materiālus, ko iedot saviem paziņām – smēķētājiem.

Cilvēki bija atvērti un pozitīvi. Netrūka arī pa kādam skeptiķim, kuri komentēja, ka dzīve pati par sevi ir kaitīga, bet lielākā daļa ar smaidu uztvēra šādu piedāvājumu un neatteicās šķirties no pāris cigaretēm. Pamatā smēķētāji bija vīrieši, viņi atzina, ka nebūtu jau slikti atmest smēķēšanu, kaut vai par  prieku savām otrajām pusītēm. Sievietes ar atzinību novērtēja provizorisko cenrādi, kas parādīja, cik tad patiesībā vidēji viens smēķētājs gada laikā izkūpina līdzekļus gaisā. Bet tanī pat laikā tieši sievietes bija tās, kuras savus vīriešus atrunāja pret ābolu iemainīt vairāk kā 2-3 cigaretes.

Bija arī tādi iedzīvotāji, kuri ar patiesu interesi iesaistījās sarunā, izsakot vēlmi atmest smēķēšanu un jautājot pēc padoma. Šāda informācija arī tika sniegta, kā arī izdalīta informācija par  HIV un atkarību profilakses kabinetu. 

Akcijas mērķis bija pievērst iedzīvotāju uzmanību smēķēšanas kaitīgumam. Gribam ticēt, ka kādi iedzīvotāji patiešām aizdomājās. Kā atzina kāds senioru pāris no Vācijas – lai atmestu smēķēšanu, ir nepieciešams milzīgs gribasspēks, viņi abi trīs reizes mēģināja atmest smēķēšanu un tikai trešajā reizē tas izdevies! Vajag mēģināt! Ir tik skumīgi noskatīties, ka atjaunotajā Rožu laukumā, kur strūklakā un tās apkārtnē priecājas daudz mazu bērnu, ir tik daudz smēķētāju!

Lai izdodas!

Informējam, ka ar šo gadu ir  iespēja veikt bezmaksas HIV/AIDS eksprestestus, kā arī piedalīties informatīvās diskusijās un treniņu grupās. Cēsu HIV un atkarību profilakses kabinets atrodas Bērzaines ielā 16, pagrabstāvā. HIV un atkarību profilakses konsultants apmeklētājus pieņem katru darba dienu. Tālrunis 64127884.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv