Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nodarbinātība

Cēsu skolēniem vasarā iespēja strādāt

Publicēts 2009-06-04 15:57:34

Samazināt palielināt tekstu

02.06.2009

Cēsu bērni un jaunieši 8.jūnijā uzsāks darbu Cēsu uzņēmumos un pašvaldības iestādēs.
 
Cēsu pilsētas pašvaldība ir viena no nedaudzajām valstī, kas jau piekto gadu dod iespēju pilsētas skolu audzēkņiem vasarās strādāt un izmēģināt praksē mācību iestādēs gūtās zināšanas. Projekts tiek realizēts sadarbībā ar Cēsu uzņēmējiem. Domes deputāti, izstrādājot pašvaldības budžetu 2009.gadam, paredzēja, ka arī šogad, kaut arī domes finansiālās iespējas ir ievērojami ierobežotas, jāsaglabā atbalsts skolēnu darbam vasarā.

Aprīlī darbam vasarā pieteicās vairāk kā 130 skolu audzēkņi no 13 līdz 18 gadiem, kuru dzīvesvieta deklarēta Cēsu pilsētas teritorijā.

Pateicoties pašvaldības finansējumam, sākot ar 8.jūniju būs iespējams nodarbināt 46 bērnus. Viņi strādās zemnieku saimniecībā „Kliģeni”, SIA „Kom Auto”, SIA „Dzīvokļu saimniecības pārvalde”, Cēsu Vēstures un mākslas muzejā un pilsētas domē. Turpinās darbs, lai piesaistītu iespējamos projekta sponsorus un papildus finansējumu un dotu iespēju strādāt lielākam skolēnu skaitam.
„Ceram, ka nākošā gada budžetā Valsts nodarbinātības aģentūra atjaunos finansējumu skolēnu nodarbinātībai vasaras mēnešos,” pauž Cēsu pilsētas domes Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina.

Skolēnu vasaras prakses mērķis ir organizēt skolēnu darbu Cēsu pilsētā no 8.jūnija līdz 25. augustam, dodot iespēju skolēniem praktiski sagatavoties konkurētspējai darba tirgū, radot iespēju apgūt nepieciešamās pamatprasmes un iemaņas. Skolēnu vasaras prakses uzdevumi ir sniegt skolēniem izpratni par profesijām un nepieciešamo zināšanu līmeni tajās, darba saturu, pienākumiem, perspektīvu, kā arī profesionāļu uzraudzībā iespēju gūt pirmo praktisko pieredzi un lietderīgi pavadīt vasaras brīvlaiku. 

Skolēnu nodarbinātību vasaras mēnešos kopš 2004.gada finansiāli atbalstīja ne tikai pašvaldība, bet arī valsts. Šī gada 27.aprīlī Labklājības ministrija informēja, ka valsts budžeta līdzekļi skolēnu nodarbinātībai vasaras brīvlaikā šogad nav paredzēti.

www.cesis.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv