Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ceļojumi un tūrisms

Cēsu TIC izvērtē dalību tūrisma izstādē "ITB Berlin 2007"

Publicēts 2007-03-12 16:26:13

Samazināt palielināt tekstu

Cēsu Tūrisma informācijas centra (TIC) galvenā speciāliste Anita Deigele pēc atgriešanās no pasaulē plašākās ceļojumu un tūrisma izstādes "ITB Berlin 2007", kas norisinājās no 7. līdz 11.martam Vācijā, savu dalību tajā vērtē kā veiksmīgu, jo iegūts vērtīgs ieskats citu valstu tūrisma popularizēšanas veidos, iemantotas jaunas atziņas tūrisma piedāvājuma attīstībai, kā arī iegūtas ierosmes nākamajām tūrisma izstādēm.

Pēc A.Deigeles novērojumiem, izstādes apmeklētāji galvenokārt interesējušies tieši par naktsmītnēm, kempingiem, aktīvās atpūtas iespējām un kompleksiem maršrutiem. Un tieši kompleksās ekskursijas un maršruti ir tā joma, ko nepieciešams attīstīt Latvijas tūrisma piedāvājumā, savstarpēji sadarbojoties reģionu tūrisma informācijas centriem un asociācijām. Kā veiksmīgi piemēri šajā sakarā minami Vidzemes tūrisma asociācijas izstrādātās velomaršrutu kartes un Vidzemes Attīstības aģentūras projekta "Deviņas upes Vidzemē" ietvaros izdotie bukleti ūdenstūristiem.

Atšķirībā no tūrisma izstādēm Latvijā un citās Baltijas valstīs, tāda mēroga tūrisma gadatirgos kā "ITB Berlin" Cēsu TIC galvenā speciāliste iesaka lielāku uzmanību Latvijas stendā pievērst tieši valsts kopējam tēlam, kas tagad ir aktuāls jautājums Latvijas tūrisma politikā un mārketingā vispār. "Latvijas stendam vispirms jārada vienots un spilgts kopiespaids par Latviju un tās unikālajām vērtībām, lai pēc tam ceļotāji izrādītu interesi jau par konkrētiem tūrisma piedāvājumiem Latvijā un atsevišķās pilsētās. Tik liela mēroga izstādēs bez pievilcīgiem dabas objektu un kultūrvēsturisko pieminekļu attēliem nepieciešami arī atraktīvi Latviju identificējoši priekšnesumi, lai piesaistītu pasaules ceļotāju uzmanību," pārliecināta A. Deigele.

Kopumā A.Deigele atzinīgi vērtē Cēsu pilsētas pārstāvniecību izstādē, jo tieši vācu tūristi ir vieni no lielākajiem ceļotājiem pasaulē un sastāda arī lielāko ārzemju tūristu skaitu Cēsīs. Pērn Cēsu TIC apkalpojis 1324 vācu ceļotājus, un šim skaitam ar katru gadu ir tendence pieaugt.

"ITB Berlin" ir lielākā tūrisma izstāde pasaulē, ik gadu tajā piedalās vairāk nekā 10 000 tūrisma industrijas pārstāvji no visas pasaules. Jau zināms, ka nākamā "ITB Berlin" izstāde notiks 2008.gadā no 5. līdz 9.martam.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Cēsu Tūrisma informācijas centrs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv