Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Cūkmens Valmierā aicina šķirot atkritumus

Publicēts 2009-08-05 15:30:57

Samazināt palielināt tekstu

Trešdien, 5.augustā, informatīvās tūres ietvaros Valmierā viesojās Cūkmens, aicinot valmieriešus un pilsētas viesus pievērst uzmanību atkritumu šķirošanai un iespējām tādējādi saudzēt Latvijas dabu.

Cūkmens atzina, ka situācija vides aizsardzības jomā pēdējos gados uzlabojusies. „Pirmajos gados aicinājām nemēslot mežos, rūpēties par tīru vidi, bet šogad aicinu domāt vēl zaļāk - par atkritumu šķirošanu un to tālāku pārstrādi,” pasākuma atzina Cūkmens.

Valmieras pilsētas pašvaldības vides speciāliste Iveta Ence uzsvēra, ka Valmierā iedzīvotāji aktīvi šķiro atkritumus. „Valmieras pilsētas pašvaldībai ir laba sadarbība ar „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizāciju”, kas dibināta jau pirms vairāk nekā desmit gadiem. „ZAAO” ne tikai rūpējas par atkritumu šķirošanu un tālāku pārstrādi, bet arī par bērnu un jauniešu izglītošanu par dažādiem ar vidi saistītiem jautājumiem. Valmierā iedzīvotājiem ir radīti visi priekšnoteikumi, lai šķirotu atkritumus – pilsētā ir izvietoti vairāk nekā 50 PET pudeļu konteineri, tāpat pieejami atsevišķi konteineri stiklam un papīram. Šogad Valmierā ieviests vēl kāds jauninājums – izvietoti jau trīs pazemes atkritumu savākšanas konteineri,” informēja Iveta Ence, piebilstot, ka Valmierā ir divi EKO laukumi šķiroto atkritumu pieņemšanai, turklāt iecerēts veidot arī modernu atkritumu šķirošanas laukumu Dzelzceļa ielā 5. Savukārt ar šā gada 1.septembri Valmierā tiks uzsākta bioatkritumu dalīta vākšana.

Pasākuma laikā Cūkmens aicināja klātesošos pievienoties viņa „šķirolucionāru” pulkam, saņemot īpašu atkritumu šķirošanas rokasgrāmatu, kā arī sniegt savu video parakstu – simbolisku vēstījumu par tīriem mežiem un sakoptu Latvijas dabu.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.Saistītās galerijas

Cūkmens Valmierā
Foto autors: Valmieras pilsētas pašvaldībaFoto autors: Valmieras pilsētas pašvaldībaFoto autors: Valmieras pilsētas pašvaldība
Atslēgvārdi: Cūkmens;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv