Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Finanses

Dagnija Staķe: nākamā gada budžets labklājības jomā ir optimāls risinājums pašreizējā situācijā

Publicēts 2007-10-11 23:43:52

Samazināt palielināt tekstu

Labklājības ministre Dagnija Staķe ir gandarīta, ka nākamā gada budžetā vairākām iedzīvotāju grupām būs ievērojami uzlabojumi un tiks atvēlēti papildu finanšu līdzekļi.

"Pirmo reizi budžeta projektā rasta iespēja atbalstīt vairākas Labklājības ministrijas mērķa grupas vienlaikus – ir ievērojami paaugstināta minimālā darba alga, vecāku pabalstam no nākamā gada tiks atcelti ierobežojošie griesti, tiks ieviests jauns pabalsts invalīdiem, kuriem nepieciešama īpaša kopšana, bet pabalsts bērniem invalīdiem kopš bērnības tiks paaugstināts trīs reizes, no 50 līdz 150 latiem. Savukārt 80% pensionāru papildus regulārajai indeksācijai no nākamā gada jūlija saņems piemaksas dubultā apmērā, lai gan iepriekš valdības deklarācijā šāds pasākums pat nebija ieplānots," skaidro labklājības ministre Dagnija Staķe.

Ņemot vērā valstī noteikto taupības režīmu, arī Labklājības ministrija no savas puses ir radusi iespēju samazināt nozares pamatbudžetu par 11,5 miljoniem. "Vēlos uzsvērt, ka tas nav darīts uz iedzīvotāju rēķina – cilvēkiem neviens lats nav noņemts. Gluži pretēji – visām sociāli mazāk aizsargātajām grupām esam centušies iespēju robežās sniegt papildus atbalstu," uzsver labklājības ministre Dagnija Staķe. Samazinājums galvenokārt skar Eiropas fondu programmas, kā arī ministrijā ir ierobežoti izdevumi komandējumiem un remontdarbiem.

Nākamgad, ņemot vērā līdzšinējo algu un sociālo iemaksu pieaugumu, plānoti lielāki sociālā budžeta izdevumi, no kura tiek finansētas pensijas un sociālās apdrošināšanas pabalsti. Šogad sociālā budžeta izdevumi plānoti 0,91 miljarda latu, bet nākamgad – 1,13 miljardu apmērā. Pensijās nākamgad plānots izmaksāt 0,85 miljardus latu.

Savukārt Labklājības ministrijas pamatbudžets šogad ir 192,9 miljoni latu, bet nākamgad plānots 181,4 miljonu latu apmērā.

Labklājības ministrija atgādina, ka 2008. gadā:
- no 1.janvāra minimālā darba alga paaugstināsies no 120 līdz 160 latiem;
- no 1.janvāra tiks ieviests vecāku pabalsts – jaundzimušā māte vai tēvs varēs saņemt vecāku pabalstu 70% apmērā no savas sociālās iemaksu algas. Jaunajam pabalstam nav noteikta maksimālā robeža, un tas līdzināsies alga, ko cilvēks saņem "uz rokas" pēc nodokļu nomaksas;
- no 1.janvāra no 50 līdz 150 latiem mēnesī tiks trīskāršots pabalsts par bērna invalīda ar smagiem funkciju traucējumiem kopšanu;
- no 1.janvāra tiks ieviests jauns ikmēneša pabalsts 100 latu apmērā invalīdiem ar smagiem organisma sistēmu funkciju traucējumiem, kuri pārsnieguši 18 gadu vecumu un kuriem nepieciešama īpaša kopšana;
- no nākamā gada 1.jūlija tiks dubultots piemaksas apmērs pie vecuma pensijas par vienu apdrošināšanas stāža gadu no 19 līdz 40 santīmiem. Tādējādi piemaksa pie vecuma pensijas varētu paaugstināties par vidēji 7,22 latiem. Piemaksa pienākas 80% no visiem vecuma pensijas saņēmējiem.

Šobrīd valsts 2008.gada budžeta projekts tiek izskatīts Saeimā.

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Dagnija Staķe;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv