Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Dagnija Staķe tikās Latvijas Pensionāru federāciju

Publicēts 2007-10-10 08:59:52

Samazināt palielināt tekstu

Labklājības ministre Dagnija Staķe 09.10.2007, tikās ar Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētāju Ainu Verzi, lai diskutētu par budžeta prioritātēm un pārrunātu valdības iecerēto atbalstu pensionāriem.

"Pēdējo gadu laikā pensionāru dzīves situācijas uzlabošanai no valsts puses ir sniegts iespējami liels atbalsts gan indeksējot pensijas divas reizes gadā, gan atmaksājot ieturēto pensijas daļu, gan arī piešķirot ikmēneša piemaksas par katru darba stāža gadu līdz 1996.gadam," skaidro labklājības ministre. Arī 2008.gada budžeta projektā paredzēts no 1.jūlija dubultot piemaksas pensionāriem par katru apdrošināšanas stāža gadu, kas 80 % vecuma pensiju saņēmēju palielinās pensiju par vidēji 7, 22 latiem.

Tikšanās laikā arī Aina Verze atzina, ka pensionāri tieši Dagnijas Staķes darbības laikā tikuši atbalstīti vairāk nekā citas sociālās grupas, un viņiem neesot pretenziju pret labklājības ministres darbu.

"Neskatoties uz inflācijas ierobežojumiem, jaunajā budžeta projektā cilvēkiem neviens lats nav noņemts. Gluži pretēji - nauda ir tikai nākusi klāt. Pirmo reizi ir rasta iespēja budžeta projektā iekļaut ievērojamu atbalstu vairākām Labklājības ministrijas mērķa grupām vienlaikus – vecāku pabalstam atcelti ierobežojošie "griesti", invalīdiem trīskāršots esošais pabalsts un ieviests jauns, bet pensionāriem no jūlija mēneša noteiktas piemaksas dubultā apmērā," stāsta ministre.

Labklājības ministre Dagnija Staķe uzsver, ka nākamā gada budžeta projektā plānotās piemaksas pie vecuma pensijas ir valdības solis pretim pensionāriem, ņemot vērā augsto inflāciju valstī, jo iepriekš valdības deklarācijā šāds pasākums nebija paredzēts. "Uzklausot Latvijas Pensionāru federācijas viedokli, valdība ir turējusi solījumu un 2008.gadā pensionāri saņems piemaksas dubultā apmērā," stāsta labklājības ministre.

Labklājības ministre norāda, ka, ņemot vērā pašreizējo sociāli ekonomisko situāciju, labklājības nozares budžetu vērtē pozitīvi un noraida publiski pausto viedokli, ka valdība neuzklausa pensionāru prasības.

"Gluži pretēji – lielākā daļa Labklājības ministrijas izstrādāto priekšlikumu pensionāru situācijas uzlabošanai ir pašu pensionāru ieteikti, ko esmu uzklausījusi un ņēmusi vērā, dodoties regulārās reģionālajās vizītēs un tiekoties ar pensionāriem. Tikai konstruktīvi sarunājoties un izvērtējot reālās valsts finanšu iespējas mēs kopīgi varam meklēt veidus, kā nākotnē atbalstīt pensionārus," skaidro labklājības ministre Dagnija Staķe.

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Dagnija Staķe;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv