Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Dailes teātris sāk 90. sezonu

Publicēts 2009-07-31 12:11:29

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 31. jūlijā, Dailes teātra kolektīvs tikās pirmajā 90. sezonas sanāksmē, lai pēc teātra direktora Aivara Līņa uzrunas un tradicionālās kopīgās fotografēšanās sāktu darbu pie sezonas jauniestudējumiem un gatavotos pirmajām jaunās sezonas izrādēm.

Dailes teātra aktieri ar skatītājiem pirmoreiz jaunajā sezonā tiksies jau 31. augustā un 1. septembrī, kad Dailes teātrī notiks pasākums „Nosvini skolas sākumu kopā ar Punktiņu un Antonu Dailes teātrī!”, kā arī sezonas pirmās izrādes – Ēriha Kestnera „Punktiņa un Antons”.

Septembris ir Dzejas dienu laiks, tādēļ Dailes teātris atklās sezonu ar koncertu, kas veltīts latviešu Dzejniekam Jānim Peteram un viņa pieturvietām dzejā un mūzikā. Jāņa Petera jubilejas vakars „Dzejnieka mīlas vārdi” notiks 12. un 13. septembrī.

16. septembrī Mazajā zālē paredzēta pirmizrāde Ērika Emanuela Šmita detektīvam „Mazie laulību noziegumi”, ko iestudēs viesrežisors Rolands Atkočūns. Filigrāni izstrādātajā attiecību trillerī satiksies visi trīs 2008. gada skatītāju aptaujas „METAXA teātra zvaigzne” uzvarētāji - labākie aktieri Rēzija Kalniņa un Ģirts Ķesteris, kā arī labākās izrādes „Manu sievu sauc Moriss” režisors Rolands Atkočūns.

Pirmā sezonas pirmizrāde Lielajā zālē gaidāma 24. septembrī – Dž.Dž.Džilindžers iestudēs angļu dramaturga Reja Kūnija komēdiju „Ja mana sieva uzzinās...”. Luga saņēmusi prestižo Lorensa Olivjē balvu kā labākā 1991. gada komēdija.

2. un 3. oktobrī Lielajā zālē iecerēts Jāņa Lūsēna teatralizēti bohēmisks vakars ar Juri Kulakovu un skatītājiem „Labvakar, Latvija!”, bet 9. oktobrī Mazajā zālē vērsies priekškars kanādiešu dramaturga Norma Fostera it kā komēdijai „Kad citi jau guļ” (2006), ko veidos Kārlis Auškāps.

Līdz gadu mijai Lielajā zālē plānots arī Grigorija Gorina tautas komēdijas „Tils Pūcesspieģelis” jauniestudējums Mihaila Gruzdova režijā (20. novembrī), bet decembrī notiks tradicionālie Ziemassvētku koncerti, kas šogad uzticēti režisorei Laurai Grozai.

Mazajā zālē režisore Anita Sproģe iestudēs Ištvana Erkeņa „Kis kis – ņau ņau”, kam pirmizrāde paredzēta 5. decembrī.

Vairāki iestudējumi iecerēti arī Kamerzālē, no kuriem divi notiks jau novembrī – Mikas Milliaho „Vīrieši uz nervu sabrukuma robežas” Gundara Caukas režijā un Dorotas Maslovskas „Divi nabadzīgi rumāņi” Dž.Dž.Džilindžera iestudējumā.

Jāatgādina, ka turpinās ne vien biļešu tirdzniecība uz septembra un oktobra izrādēm, bet arī Dailes teātra abonementu maiņa un pārdošana. Abonementu īpašniekiem šogad būs iespēja redzēt piecus jauniestudējumus – Reja Kūnija „Ja mana sieva uzzinās...”, Grigorija Gorina „Tils Pūcesspieģelis”, Valda Grēviņa „Gaisa grābekļi”, Mihaila Bulgakova „Svētuļu jūgā” un Džona Apdaika „Īstvikas raganas”.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Dailes teātris;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv