Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Daugavgrīvā pieminēs franču un britu bojāgājušos jūrniekus

Publicēts 2009-11-09 20:34:25

Samazināt palielināt tekstu

Š.g.10.novembrī plkst.11:00 Daugavgrīvas piestātnēs, pie pieminekļa kritušajiem jūrniekiem, notiks piemiņas pasākums, godinot 1919. gadā bojā gājušos franču, britu un īru kara jūrniekus. Pasākuma piedalīsies Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku vadības, spēku veidu un pavēlniecību pārstāvji, kuģu krustmātes un lūgtie viesi ,Nacionālo bruņoto spēku orķestris un kapelāns Viesturs Kalniņš.

Pasākums ir viena Jūras spēku tradīcijām, kas balstīta uz vēsturisko notikumu atceri. 1919. gada nogalē , kad jaunajai Latvijas valstij draudēja ienaidnieks – vācu un krievu karapulki Bermonta/ Avalova vadībā, Latvijai nāca palīgā sabiedrotie. Šajā laikā Daugavgrīvā atradās franču un britu kara kuģi. Briti cīņās zaudēja 9 jūrniekus, franči-2 jūrniekus. 11. novembrī tika atbrīvota Rīga, šajās cīņās plecu pie pleca ar latviešu karavīriem cīnījās sabiedroto valstu karavīri.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai! Ir iespēja piedalīties šajā pasākumā, iepriekš piesakoties pie Ivetas Kraules telefoniski vai rakstot uz e-pastu.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv