Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Delna: Transparency International prezidente nakamnedēļ apmeklēs Latviju

Publicēts 2007-11-04 22:26:16

Samazināt palielināt tekstu

Latviju nākamnedēļ apmeklēs globālās pretkorupcijas organizācijas Transparency International valdes priekšsēdētāja Igeta Labela (Huguette Labelle).

Nākampirmdien un otrdien (5. un 6.11.) Latvijā viesosies globālās pretkorupcijas organizācijas Transparency International (TI) prezidente Igeta Labela. Labelas kundze atklās starptautisku labas pārvaldības konferenci “Ētika demokrātijā”, kuru 5. un 6.novembrī Rīgā rīko Kanādas vēstniecība, Monreālas Universitātes Ētikas izpētes un Latvijas cilvēktiesību centrs. TI prezidenti uz Latviju ir uzaicinājusi Kanādas vēstniecība Latvijā.

Papildus konferences programmai Igeta Labela tiksies ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadību, apmeklēs Delnu un tiksies ar tās darbiniekiem un biedriem. Labelas kundzi pieņems arī Valsts prezidents Valdis Zatlers. Pēc tikšanās ar Valsts prezidentu 6.novembrī plkst. 16:00 Igeta Labela labprāt atbildēs uz mediju jautājumiem Rīgas pilī.

Igeta Labela vada Transparency International kopš 2005.gada. Viņa ir kanādiete un laika posmā no 1993. līdz 1999.gadam ir vadījusi Kanādas Attīstības sadarbības aģentūru, kā arī ieņēmusi augstus amatus Kanādas valsts pārvaldes iestādēs.

Igeta Labela ir Otavas universitātes filosofijas doktore un vienpadsmit universitāšu goda doktore. Šobrīd viņa pilda Otavas universitātes kancleres pienākumus. Viņa ir saņēmusi augstākos Kanādas valsts apbalvojumus un labas pārvaldības balvas.

TI prezidente, cita starpā, ir arī vairāku tādu nevalstisku organizāciju un valstisku konsultatīvu institūciju vadoša amatpersona kā ANO Korporatīvās sociālās atbildības globālā līguma padome un Pasaules Bankas konsultatīvās padome. Viņa ir prezidente arī Globālā finanšu dienestu ombudu tīklā.

Transparency International ir globāla pilsoniska iniciatīva, kas ir līderis pretkorupcijas darbā, veidojot pasaules pretkorupcijas koalīciju. TI misija ir panākt pārmaiņas, kas vērstas uz pasaules atbrīvošanu no korupcijas ļaunuma.
TI tika nodibināta 1993.gadā, kļūstot par vadošu globālu organizāciju, kas virza pasaules pretkorupcijas darbu. TI ir bijusi izšķirīga loma tādu starptautisku dokumentu izstrādē kā ANO un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas pretkorupcijas konvencijas. TI ir partneris valdībām, labas gribas politiskiem līderiem, organizācijām un uzņēmumiem pretkorupcijas iniciatīvās.
TI darbojas kā globāla tīkla organizācija ar nodaļām vairāk kā 90 valstīs. Visai TI kustībai no vienas puses ir saistošs bezpartejiskums savā rīcība ar pienākumu sadarboties patiesos pretkorupcijas centienos neatkarīgi no politiskās piederības no otras puses. TI raksturo augstas ētikas prasības pret sevi un sadarbības partneriem, kā arī konkrētu lietu neizmeklēšanas princips.

TI kā globālam tīklam piemīt augsta ekspertīze un spēja vienā platformā apvienot visdažādākos spēlētājus pretkorupcijas mērķim globāla, reģionāla un nacionāla mēroga iniciatīvās.

TI centrālais birojs atrodas Berlīnē, bet organizāciju vada valde ar pārstāvjiem no visiem kontinentiem. TI starptautiskās valdes locekle laika posmā no 2003. līdz 2006.gadam bija arī Delnas dibinātāja un ilggadējā vadītāja Inese Voika.

Pēdējā TI augstākā līmeņa tikšanās ar Latvijas valsts amatpersonām notika 2004.gadā, kad toreizējais Ministru prezidents Indulis Emsis lūdza tikšanos ar tā laika TI prezidentu Pēteru Aigenu (Peter Eigen), lai sūdzētos par Delnas protestiem pret Latvijas valdības nominēto Eiropas Savienības komisāri Ingrīdu Ūdri.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Delna; Valdis Zatlers; Indulis Emsis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv