Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Dons dziesmā „My Religion is Freedom” aicina uzņemties atbildību par sevi un apkārtējo pasauli

Publicēts 2010-02-08 18:55:37

Samazināt palielināt tekstu

Rīga, 08.02.2010.
Dziedātāju Donu (Artūru Šingireju) viņa ceļojumi uz Indiju, ASV un citām valstīm iedvesmoja Eirovīzijas Nacionālās atlases finālam pieteikt dziesmu par brīvību un atbildību „My Religion is Freedom”. Žūrija no 79 pieteikumiem izvēlējās 10 finālistus, tai skaitā Dona dziesmu, kas 27.februārī cīnīsies par biļeti uz konkursu „Eirovīzija 2010” Norvēģijā.

„Esmu apceļojis pus pasauli, mēģinot rast saskaņu pašam ar sevi. Šodien daudzi mūsu valsts iedzīvotāji dodas meklēt savu laimi uz citām zemēm. Viņi dodas prom no valsts, kurā nejūtas droši un laimīgi,” skaidro Dons. „Tā atziņa, pie kā nonācu gan Indijas džungļos, gan ASV piekrastē, ir tā, ka cilvēks ir laimīgs un brīvs tur, kur viņš pats tāds vēlas būt. Kaut vai atskatoties vēsturē, var redzēt, cik svarīga latviešu tautai ir bijusi brīvība. Cilvēki ar atšķirīgu etnisko un reliģisko pieredzi cīnījās par to, kam ticēja visvairāk – brīvai Latvijai. Šis varoņdarbs atkārtojās arī Baltijas ceļa laikā, kad šī ticība brīvībai apvienoja vairāk nekā miljons cilvēku. Šodien cilvēkus gan Latvijā, gan citur Eiropā ir pārņēmusi nenoteiktība un tai sekojošs izmisums. Šis atkal ir mūsu laiks, lai sadotos rokās un uzņemots atbildību par sevi un savu valsti. Ir laiks pašiem pieņemt lēmumus un pašiem lemt par savu dzīvi. Dziesma „My Religion is Freedom” ir par to, ka mana un mūsu reliģija ir brīvība. Izvēles brīvība. Ar šo dziesmu man ir gods par to atgādināt Latvijai un stāstīt arī Eiropai.”

Dziesmas „My Religion is Freedom” mūzikas autori ir komponists Zigmars Liepiņš kopā ar dēlu, kora „Kamēr...” otro diriģentu Jāni Liepiņu, savukārt teksta autors ir Ņikita Kellermans kopā ar Zigmaru Liepiņu.

„Kāpēc miljardiem dolāru tiek izmantoti postošām kara darbībām nevis cilvēku drošībai, veselībai un izglītībai? Dzīvot brīvā, drošā un laimīgā pasaulē mums ļaus katra cilvēka individuālā tieksme pēc brīvības. Būt brīvam nebūt nenozīmē darīt visu, kas ienāk prātā. Pašlaik daļa cilvēku dzīvo pēc šāda principa, bet tas bieži vien noved pie dažādām problēmām. Taču būt brīvam ir būt atbildīgam par sevi un par apkārtējo pasauli. Ja mēs to atcerēsimies, tad būsim laimīgi arī paši savās mājās,” ir pārliecināts dziedātājs Dons.

Dona izpildīto dziesmu „My Religion is Freedom” ir iespējams noklausīties Eirovīzijas Nacionālās atlases mājas lapā www.eirovizija.lv vai Platforma mājas lapā http://www.platforma.lv/player/video/dons/my_religion_is_freedom/ , kur ir ievietota Youtube vietnes videokolāža dziesmai (lietotājs:Trusards), bet tam, kā norit gatavošanās atlases finālam varat uzzināt sekojot mūziķa profilam Twitter vietnē (www.twitter.com/Dons_Latvia).

Dons (īstajā vārdā - Arturs Šingirejs) dzimis 1984. gadā Saldū. Pirmo popularitāti gūst 2003.gadā, piedaloties TV šovā „Talantu fabrika”. 2004.gadā iznāk pirmais albums duetā ar Lily „Viens otram”. 2006. gadā Zviedrijā ierakstīts pirmais soloalbums „Lights On” sadarbībā ar skandināvu producentiem K*Bros un Peter Mansson. Albuma pirmais singls „Lights Out” iekļūst starptautiskā konkursa „International Songwriting Competition” gada labāko rokdziesmu topā. Paralēli tam Dons piedalās Zigmara Liepiņa muzikālajā drāmā „Adata”, par hitu kļūstot mūzikla tituldziesma „Ja tu man esi”. Seko sadarbība muzikālajās drāmās „Kapteiņa stāsti” un „Vadonis”. 2008. gadā iznāk pirmais soloalbums latviešu valodā „Lelle”. Albums ir pirmais Latvijā, kas iznāk bezmaksas lejupielādes formātā. Tam seko piedalīšanās konkursā „Jaunais vilnis”. 2010. gadā, atsaucoties Zigmara Liepiņa aicinājumam, Dons pēc gadu ilgas prombūtnes atgriezies Latvijā, lai piedalītos Eirovīzijas Nacionālajā atlasē.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Dons;
Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv