Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Dž.Dž.Džilindžers iestudē izrādi „Divi nabadzīgi rumāņi”

Publicēts 2009-11-09 10:48:20

Samazināt palielināt tekstu

03.11.2009

19. novembrī Dailes teātra Kamerzālē notiks provokatīvās poļu autores Dorotas Maslovskas huligāniska izlēciena 2 daļās „Divi nabadzīgi rumāņi” pirmizrāde. Jauniestudējumu veido režisors Dž.Dž.Džilindžers.

„Sūds uz rožaina šķīvīša” – tā Dorota Maslovska (1983) nosauc mūsdienu glamūrīgo sabiedrību un tās falšo vērtību sistēmu, kuru apraksta savos darbos. Jaunās rakstnieces literārā debija 19 gadu vecumā izraisa vētrainus strīdus un bumbas sprādzienam līdzvērtīgu efektu. Vieni viņu slavē, bet citi lamā. Un ir, par ko...

Divi nabadzīgi rumāņi – tie ir divi modīgo pilsētas tusiņu pārstāvji, kuri tīrās izklaides dēļ nolemj nolaisties līdz sabiedrības padibenēm. Narkotiku reibumā viņi nesas pa Poliju, bēgot paši no sevis un savas dzīves bezcerības. No viņiem nav iespējams tikt vaļā. Par elementāru uzvedības kultūru vispār nav ko runāt. Viņi peldas vulgārismu pārbagātībā un atbaidoši lauzītā slengā. Bet notiekošā absurds kļūst smieklīgs, aizraujošs un uzjautrinoši kolorīts.

Te nekas nenotiek pa īstam, realitāte svārstās kā piedzēries kuģis, un notiekošais atgādina vispārēju halucināciju. Varbūt tas ir dramaturģisks šedevrs, bet varbūt tikai lēts ziepju burbulis. Par to jāpārliecinās katram pašam.

Režisors Dž.Dž.Džilindžers iestudējumu veido kopā ar aktieriem Lauri Subatnieku, Elīnu Dzelmi, Aldi Siliņu, Intaru Rešetinu, Sarmīti Rubuli, Gintu Grāveli un Kristīni Belicku.

Kostīmus veido Ilze Vītoliņa, horeogrāfe – Inga Krasovska, gaismu mākslinieks – Mārtiņš Kudiņš. Lugu tulkojis Ilmārs Šlāpins.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv