Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Dž.Dž.Džilindžers iestudē "Lolitu"

Publicēts 2007-03-02 12:18:43

Samazināt palielināt tekstu

15. martā Dailes teātrī notiks pirmizrāde pazīstamā krievu-amerikāņu rakstnieka Vladimira Nabokova romāna "Lolita" skatuves versijai, ko iestudē Dž.Dž.Džilindžers.

Dž.Dž.Džilindžera jaunā versija par mīlestības ceļiem un neceļiem nodēvēta par skumju komēdiju 2 daļās.

Nobriedušā Humberta Humberta un tīnītes Lolitas mīlas stāsts ir slavenākais piemērs pasaules literatūrā tieksmei pēc tikko uzplaukušas jaunības, kad grēkā krišanai piemīt aizliegtā augļa kārdinošā saldme.

Kad Humberts sāk mitināties īrētā dzīvoklī kopā ar divām dāmām – māti un meitu –, viņu aizvien vairāk valdzina jauniņā Lolita, savukārt māte met acis uz Humbertu. Un viņš izšķiras par neprātīgu soli – apprec māti, lai būtu tuvāk meitai. Taču nimfete Lolita apzinās savas pievilcības varu un sagādā Humbertam ne vienu vien pārsteigumu.

Lolitas lomai režisors izvēlējies 16 gadus veco skolnieci Ievu Segliņu, kuras teātra pieredzē ir lomas Dailes teātra izrādēs "Petras fon Kantas rūgtās asaras", "Spoka sonāte", kā arī dalība mūziklā "Īkstīte". Humbertu Humbertu atveidos Mārtiņš Vilsons vai Harijs Spanovskis. Pārējās lomās Vita Vārpiņa, Pēteris Liepiņš, Aldis Siliņš un Pēteris Gaudiņš. Dž.Dž.Džilindžers strādā kopā ar saviem uzticamajiem domubiedriem – scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, kostīmu māksliniecei Ilzi Vītoliņu un gaismu mākslinieku Mārtiņu Feldmani. Horeogrāfiju veido Inga Krasovska.

Režisors Dž.Dž.Džilindžers stāsta: "Mēdz teikt – "Hamletu" var iestudēt tad, ja ir aktieris, kas var nospēlēt Hamletu. "Lolitas" ideja man radās, redzot, kā izrādē "Spoka sonāte" spēlē pavisam jauniņā Ieva Segliņa.

Mani interesē galējību cilvēki. Ja mīlestība ir augstākā Dieva dāvana, tad - ko darīt tad, ja cilvēku piemeklē tāda mīlestība, kas ir pretrunā ar sabiedrības normām? Nobriedis vīrietis iemīl nepilngadīgu meiteni, un šīs jūtas ir dziļas un patiesas. Komiski? Smieklīgi? Traģikomiski? Mani neinteresētu variants, ja šādu jūtu piepildījums vestu uz cietumu, bet gan tas otrs – kā reizē just tikai tā, kā tu jūti, un tomēr pilnvērtīgi dzīvot sabiedrībā, kas to nekad neakceptēs? Kā sadzīvot ar jūtām, kas citiem ir nepieņemamas?

Humberta lomai izvēlējos divus talantīgus māksliniekus. Mārtiņš Vilsons, manuprāt, ir viens no savas paaudzes apdāvinātākajiem Latvijas aktieriem, kura spējas netiek pietiekami izmantotas. Savukārt talantīgais Harijs Spanovskis pēc savulaik vērienīgā "Grāfa Monte Kristo" iestudējuma ir pelnījis radīt jaunu, interesantu skatuves tēlu."

"Lolitas" pirmizrāde gaidāma 15. martā Dailes teātra Lielajā zālē.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Dailes teātris; Dž.Dž.Džilindžers;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv