Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nekustamie īpašumi un būvniecība

Dzīvokļu pārplānošana - risinājums nekustamo īpašumu tirgus atdzīvināšanai

Publicēts 2009-06-17 15:51:44

Samazināt palielināt tekstu

Rīgā,16.06.2009. Arhitektu birojs „2A Projekts” iesaka ar dzīvokļa sadalīšanas un pārplānošanas projektu palīdzību veicināt nekustamā īpašuma tirgus atdzīvināšanu pēc tā burbuļa plīšanas. Ar radošu pieeju un minimālām pūlēm var sekmēt lielu platību atgriešanu nekustamo īpašumu tirgus apritē.

„Nekustamo īpašumu tirgū šobrīd ir sastingums. Ir vecie nami, kuros ir milzīgi dzīvokļi, un ir jaunie projekti, kuri stāv pabeigti, taču ekonomiskās lejupslīdes dēļ tiem nav nomnieku un pircēju. Lai telpas ar lielu platību varētu pilnvērtīgāk apsaimniekot un atrast tiem iemītniekus, manuprāt, to īpašniekiem ir vērts radoši padomāt par šo telpu sadalīšanu un pārplānošanu,” uzsver kompānijas SIA „2A Projekts” arhitekte Lolita Zerviņa. „Esmu apzinājusi gan tehniskos, gan arī juridiskos aspektus, lai šādu projektu akceptēšana ritētu ātri un bez sarežģījumiem.”

Piedāvātais risinājums jau ir veiksmīgi pārbaudīts praksē. SIA „2A Projekts” uzraudzībā veiksmīgi tika izstrādāts un saskaņots dzīvokļa sadalīšanas un pārplānošanas projekts Stabu ielas namā.

„Kā zināms, šobrīd lielie dzīvokļi nav pieprasīti ne īrēšanai, ne pirkšanai. Tāpēc es nolēmu vienu sešu istabu dzīvokli, kura kopējo platību bija 137,32 m2, sadalīt divos atsevišķos dzīvokļos,” skaidro viens no kompānijas SIA „2A Projekts” klientiem, dzīvokļa īpašnieks Gunārs. „Esošie dzīvokļa īrnieki sarūmējas trīs istabu dzīvoklī ar platību 85,00 m2, bet pēc pārplānošanas tapa vēl viens 47,21 m2 plašs dzīvoklis ar divām istabām.”

Sešu istabu dzīvokļa vietā ir tapuši divi dzīvokļi. Tie abi pēc pārplānošanas ir aprīkoti ar tualetēm, vannas istabām un virtuvēm, tādā veida nodrošinot visas nepieciešamās sadzīves ērtības pilnvērtīgai dzīvošanai pārplanoto dzīvokļu sienās.

Arhitekte Lolita Zerviņa piebilst: „Es neiesaku uzsākt dzīvokļu, dzīvojamo māju vai tirdzniecības telpu pārplānošanu pašiem savām rokām bez iepriekšējas konsultēšanās ar speciālistiem un bez iecerētās idejas saskaņošanas ar attiecīgām instancēm. Jāsaka, ka nepastāv aizliegumi telpu pārplānošanai, bet ir normatīvu prasības, pēc kurām ir jāvadās. Aptuveni 50% gadījumos, kad tikusi veikta patvaļīgā celtniecība, ir bijuši būvnormatīvu vai Civillikuma pārkāpumi. To būvprojekta akceptēšana ir panākta, veicot papildus skaņojumus, bet aptuveni 10% gadījumos sadarītos nedarbus nav bijis iespējas legalizēt, neveicot lielas pārbūves. Turklāt zobus taču cilvēki nelabo paši sev, bet gan dodas pie speciālistiem.”

Uzņēmums SIA „2A Projekts” Latvijā pastāv kopš 1998.gada. Tā pārziņā ir biroja ēku, ražošanas ēku, dzīvojamo namu un privātmāju arhitektūra un projektēšana, tāpat tiek realizēta ūdensvadu un siltuma, apkures un ventilācijas inženiertīklu projektēšana, kā arī tiek sniegtas individuālas profesionāļu konsultācijas. Kompānijas klientu vidū ir tādas firmas kā „NMS Grupa”, „Fedak”, „Stora Enso Timber”, automazgātavu tīkls „Džuljeta”, Latvijas Onkoloģijas centrs, klīniskā slimnīca „Gaiļezers” u.c.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: 2A Projekts, SIA;
Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv