Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

E. Rinkēvičs aicina NATO vērsties pret kiberuzbrukumu draudiem

Publicēts 2007-06-15 08:37:36

Samazināt palielināt tekstu

Šā gada 14. un 15. jūnijā Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Edgars Rinkēvičs piedalās NATO aizsardzības ministru formālajā sanāksmē Briselē.

Sanāksmes laikā tiek apspriesti jautājumi, kuri saistīti ar Alianses transformāciju, NATO reaģēšanas spēku (NRF) darbību, stratēģisko pārvadājumu spēju uzlabošanu, kā arī NATO dalību starptautiskajās operācijās.

Uzrunājot sanāksmes dalībniekus, E. Rinkēvičs pauda atbalstu Igaunijai, sakarā ar pagājušajā mēnesī valstī notikušajiem kiberuzbrukumiem, kā arī aicināja Aliansi izstrādāt kopīgu nostāju pret šāda jauna veida draudiem un pievērsties efektīvākas kiberaizsardzības izstrādei.

"Latvija aicina NATO izstrādāt vienotu kibertelpas aizsardzības politiku un rīcības plānus kiberdraudu novēršanai, kā arī doktrīnas, kas definē kiberaizsardzības terminoloģiju, lai novērstu iespējamos kiberuzbrukumus savām dalībvalstīm. Šo jautājumu risināšanā Aliansei jāsadarbojas ar citām valstīm," uzsvēra E. Rinkēvičs.

Valsts sekretārs atzīmēja Latvijas ieguldījumu NRF izveidošanā, kā arī vērsa sanāksmes dalībnieku uzmanību uz NATO transformācijas procesa paātrināšanu.

Apspriedes laikā tika pārrunāta arī C-17 projekta virzība. Šī projekta ietvaros 15 NATO valstis, to vidū arī Latvija, un viena Eiropas Savienības valsts – Zviedrija - vienojušās iegādāties 3 ASV kompānijas Boeng ražotās transporta lidmašīnas C-17, kas nodrošinās NATO spējas karavīru, tehnikas un ekipējuma transportēšanai uz starptautisko operāciju rajoniem.

NATO - Ukrainas komisijas sēdē E. Rinkēvičs atzinīgi novērtēja Ukrainas aizsardzības reformas. Sēdes dalībnieki pārrunāja turpmāku Alianses atbalstu Ukrainai, kā arī Ukrainas dalībai NATO vadītajās starptautiskajās operācijās.

Eiroatlantiskās padomes sēdes darba kārtībā tika iekļauti jautājumi par Vidusjūras dialogu un Stambulas sadarbības iniciatīvu, NATO apmācības sadarbības iniciatīvu, partnervalstu dalību NATO vadītajās operācijās un īstenotajām aizsardzības sistēmas reformām jaunajās Partnerattiecības mieram dalībvalstīs.

NATO - Krievijas padomes sēdē plānots pārrunāt aktuālus starptautiskās drošības jautājumus, tai skaitā sadarbību aizsardzības un militārajā jomā.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: NATO; Edgars Rinkēvičs; Aizsardzības ministrija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv