Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

E. Rinkēvičs: Bukarestes samitā jālemj par NATO paplašināšanu

Publicēts 2007-10-24 12:18:19

Samazināt palielināt tekstu

Šodien Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Edgars Rinkēvičs Bukarestē, Rumānijā, uzrunāja Melnās jūras fonda reģionālajai sadarbībai (Black See Trust for Regional Cooperation) atklāšanas pasākuma dalībniekus.

E. Rinkēvičs uzsvēra, ka nākamajā NATO samitā Bukarestē būtu jāizsaka aicinājums iestāties Aliansē Horvātijai, Albānijai un Maķedonijai. Tikmēr šīm Balkānu valstīm ir jāturpina veiksmīgi uzsāktais integrācijas process, īstenojot Dalības rīcības plānu (Membership Action Plan). Valsts sekretārs augsti novērtēja Gruzijas sasniegumus ceļā uz Ziemeļatlantijas līguma organizāciju. "Gruzijas iesaistīšanās starptautiskajās operācijās un īstenotās reformas apliecina šīs valsts stingru apņemšanos būt par uzticamu Alianses sabiedroto. Latvija atbalsta Gruzijas vēlmi uzsākt Dalības rīcības plānu," norādīja E. Rinkēvičs.

Valsts sekretārs apliecināja Latvijas gatavību turpināt sadarbību ar Melnās jūras reģiona valstīm gan starpvalstu valdību līmenī, gan nevalstisko organizāciju, to vidū Vācijas Māršala fonda ASV, kontekstā.
Melnās jūras fonda reģionālajai sadarbībai atklāšanas pasākuma ietvaros tiek diskutēts par Melnās jūras reģiona drošības, enerģētikas un vides jautājumiem, reģionālajiem sadarbības virzieniem, civilās sabiedrības lomu un sabiedriskā un privātā sektora mijiedarbību.

Melnās jūras fonds reģionālajai sadarbībai ir izveidots Vācijas Māršala fonda ASV paspārnē. Fonda mērķis ir veicināt Melnās jūras reģiona sadarbību un demokrātiskus pārvaldes principus tajā. Fonds darbojas Armēnijā, Azerbaidžānā, Bulgārijā, Gruzijā, Moldovā, Rumānijā, Turcijā, Ukrainā un Krievijā. Latvija ir viena no fonda sadarbības partnervalstīm un tā darbības atbalstītāja.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Edgars Rinkēvičs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv