Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

E.Zalāns: Premjers ļauj Repšem valdības sēdes ievest destruktīvā gaisotnē

Publicēts 2009-12-29 20:39:41

Samazināt palielināt tekstu

28.12.2009

Šobrīd Ministru kabinetā nepamatoti tiek novilcināta lēmuma pieņemšana par piemērotāko risinājumu elektronisko identifikācijas karšu ieviešanai, uzskata reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns.

Tikai pēc asām diskusijām, kuru absurduma dēļ reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs pameta sēžu zāli, valdības komiteja pieņēma lēmumu virzīt uz valdības sēdi koncepciju par identifikācijas kartēm.

„Finanšu ministrs, neiedziļinoties jautājuma būtībā, izsaka destruktīvus apgalvojumus, tādējādi apzināti kavējot valdību pieņemt lēmumu. Šāda rīcība ved valdību strupceļā,” uzsver ministrs E.Zalāns.

Kopš 2008.gada, kad tika izveidota darba grupa elektronisko identifikācijas karšu ieviešanas koncepcijas izstrādei, šajā procesā bija iesaistīti atzīti eksperti no Latvijas Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju asociācijas (LIKTA), koncepciju atbalstīja arī Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA).

Tagad, kad viedokļi apkopoti un saskaņoti, un koncepcija ir jāapstiprina valdībā, finanšu ministrs uzstājīgi aicina jautājumu neskatīt valdības sēdē, atsaucoties uz privātpersonām, kuru izteikumi tiek stādīti augstāk par ministru un galveno nozari pārstāvošo nevalstisko organizāciju viedokļiem.

E.Zalāns: „Absurds ir tas, ka profesionālo organizāciju un ministrijas viedoklis tiek mazāk ņemts vērā nekā finanšu ministram un, iespējams, valdības vadītāja biroja darbiniekiem pietuvināti pseidoeksperti!”

Latvija joprojām ir vienīgā Baltijas valsts, kurā nav ieviestas identifikācijas kartes, kas iedzīvotājiem ir ērts personu apliecinošs un ceļošanas dokuments. Igaunijā identifikācijas kartes ieviestas jau kopš 2002. gada, bet Lietuvā – kopš 2009. gada sākuma.

Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) regulas prasībām, visām Savienības valstīm līdz 2011.gada maija ir jāuzsāk trešo valstu pilsoņu uzturēšanās atļauju izsniegšanu viedkaršu formātā, iekļaujot tajās biometrijas datus.

„Kartes nepilsoņiem tiks ieviestas saskaņā ar regulu. Uzskatu, ka arī Latvijas pilsoņiem vienlaikus būtu jāievieš identifikācijas kartes. Būtu aplami un izšķērdīgi dažādos laikos ieviest divas konceptuāli atšķirīgas kartes, vienā no kurām – nepilsoņu kartē - nebūtu iekļauts e-paraksts, tādējādi daļai Latvijas iedzīvotāju liedzot daudzu e-pakalpojumu saņemšanu,” pauda E.Zalāns. 

www.raplm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv