Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Mediji, reklāma, mārketings

EBU un sabiedrisko mediju pārstāvji vienojas par tālāko rīcību

Publicēts 2009-04-18 15:32:41

Samazināt palielināt tekstu

17.04.2009

Atsaucoties Latvijas Televīzijas aicinājumam, šodien, 17. aprīlī, Latvijā bija ieradusies Eiropas Raidorganizāciju asociācijas (EBU) vadība, lai ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, kā arī sabiedrisko mediju vadītājiem pārrunātu situāciju, kas saistīta ar finansējuma samazinājumu Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio  un sabiedrisko mediju nākotni.

„Latvija ir pirmā un vienīgā valsts Eiropā, kur sabiedriskie mediji nonākuši tik dramatiskā situācijā,” preses konferencē, kas tika rīkota jau pēc EBU pārstāvju tikšanās ar premjeru un Latvijas sabiedrisko mediju vadītājiem, rezumēja EBU finanšu un administrācijas departamenta direktors Džūlians Ekierts. 

Viņš atzīst, ka valstīs, kur sabiedrisko mediju darbību nodrošina valsts dotācija, nākas saskarties ar līdzīgām situācijām, jo budžets parasti tiek samazināts pretēji loģikai un medija interesēm. Tāpēc EBU Latvijas sabiedriskajiem medijiem piedāvā izstrādāt stratēģiju, lai spētu izdzīvot ne tikai šogad, bet pastāvētu un attīstītos arī turpmāk.

„Visaugstākā līmeņa EBU vadības vizīte Latvijā ir nebijis notikums, ar kuru saistām lielas cerības. Šodien vienojāmies par darba grupas izveidi, kurā piedalītos Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio, Nacionālās Radio un televīzijas padomes un EBU pārstāvji, lai četru nedēļu laikā radītu trīs biznesa modeļus: īstermiņa (šim gadam), vidēja termiņa (tuvākajiem diviem trim gadiem) un ilgtermiņa. Jo šajā brīdī nodrošināt Latvijas Televīzijas darbību pie vēl papildus budžeta samazinājuma nav iespējams,” savas pārdomas pēc tikšanās ar EBU vadītājiem pauda LTV ģenerāldirektors Arnis Kuprišs, uzsverot, ka izstrādātais plāns tiks iesniegts Valdim Dombrovskim.

Kā reālākos EBU uzskata divus attīstības scenārijus. Pirmais no tiem - abonēšanas maksas ieviešana. Šajā jautājumā Latvijai vērtīgus padomus varētu sniegt ziemeļvalstis. „Tas būtu no valdības pilnībā neatkarīgs finansējuma modelis. Tomēr šībrīža finanšu situācijā iedzīvotāji Latvijā to varētu uztvert neviennozīmīgi,” uzskata EBU.

Otrs attīstības scenārijs – abu mediju apvienošana. „Tas būtu sāpīgs process, kas ilgtermiņā tomēr atmaksātos,” uzsver EBU.

EBU pārstāvji uzsver, ka Latvijā nav ieradušies, lai lieki dramatizētu situāciju. „Pārstāvot 75 sabiedrisko mediju intereses, ar savu pieredzi vēlamies palīdzēt arī Latvijas sabiedriskajiem medijiem – turklāt ne tikai izdzīvot, bet arī attīstīties. Protams, var no tiem atteikties, bet padomāsim, ko tas nozīmētu tādām jomām kā objektīvs politiskās dzīves atspoguļojums, kultūra, māksla, sports, raidījumi bērniem, mūzika, talantu attīstīšana. Kā sabiedrība iepazīs jaunus mūziķus, kā saņems objektīvu informāciju?”

„EBU vizīte premjeram likusi vairāk ieklausīties un saprast, kādā stāvoklī atrodas sabiedriskie mediji Latvijā. Šāda tikšanās nozīmē daudz vairāk par sausu ziņojuma nosūtīšanu,” šīsdienas vizīti pie V. Dombrovska vērtē Kuprišs.  

Ja šobrīd Latvijā vēl tiks sazināts finansējums sabiedriskajiem medijiem, tie iznīks šī gada laikā – tādas ir EBU prognozes. „Latvijas Radio un Latvijas Televīzija ir daļa no Eiropas sabiedrisko mediju sistēmas, un tās nedrīkst tikt iznīcinātas. Tāpēc, vēršoties pie Latvijas politiķiem, uzsveram: lēna nomērdēšana badā nav atrisinājums. Ja tā notiks, mēs neklusēsim, Latvijas valdībai liekot uzņemties atbildību par šo rīcību,” savos spriedumos strikta ir Eiropas Raidorganizāciju asociācija.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv