Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Edgars Skuja uzrunā jautājumu par vīzu režīma atvieglojumiem, ceļojot uz Vjetnamu

Publicēts 2007-03-17 16:10:10

Samazināt palielināt tekstu

14. un 15. martā Nirnbergā, Vācijā Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edgars Skuja piedalījās Eiropas Savienības un ASEAN (Association of South East Asian Nations) ārlietu ministru sanāksmē.

Tikšanās laikā tika apspriesti aktuālie starptautiskie jautājumi un tālākie attiecību attīstības virzieni. Eiropas Savienības un Dienvidaustrumāzijas ārlietu ministru tikšanās galvenā uzmanība tika pievērsta daudzpusējās sadarbības nostiprināšanai starptautiskajās attiecībās.

Sanāksmes laikā tika apspriesti tādi jautājumi kā globalizācijas ietekme uz Eiropas un Āzijas ekonomikas attīstību, konkurētspēju un klimata izmaiņām. Tika apspriesta sadarbības paplašināšana drošības un politikas jomā, ekonomikā, vides un kultūras sfērā.

Vienlaikus Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edgars Skuja tikās ar Vjetnamas ārlietu ministra vietnieku Lī Cung Pungu (Le Cong Phung). Tikšanās laikā Latvijas puse uzrunāja jautājumu par vīzu režīma atvieglojumiem, ceļojot uz Vjetnamu. Vjetnamas puse ielūdza ārlietu ministru Arti Pabriku apmeklēt Vjetnamu un veidot politisko konsultāciju mehānismu.

Divpusējās tikšanās laikā ar Singapūras Ārlietu ministrijas pastāvīgo sekretāru Pīteru Ho Hak Eanu (Peter Ho Hak Ean) tika saņemts ielūgums Latvijas ārlietu ministram apmeklēt Singapūru.

Pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā ir ievērojami palielinājusies interese par sadarbību ar Āzijas reģionu. Ekonomiskās attīstības ziņā Dienvidaustrumāzija pašreiz ir pasaulē visstraujāk augošais reģions. Latvijai paveras jaunas iespējas padziļināt sadarbību ekonomikā, zinātnē, izglītībā un augsto tehnoloģiju jomā.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Vīzas; Edgars Skuja;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv