Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Lauksaimniecība

Eiropas fondu līdzfinansējuma pārtraukšanai būs graujošas sekas

Publicēts 2009-06-01 12:30:13

Samazināt palielināt tekstu

2009. gada 1.jūnijā

Lauksaimniecības ražotāju organizācija „Zemnieku saeima” (ZSA) ir ļoti satraukta par plašsaziņas līdzekļos izskanējušajām ziņām, ka Latvijai varētu būt izsmelti līdzekļi Eiropas fondu līdzfinansējuma segšanai. Šī informācija faktiski nozīmē, ka Latvijā kādu laiku vairs nenonāks Eiropas Savienības fondu finansējums. Tas savukārt nozīmē, ka var tikt pārtraukti un netikt uzsākti neskaitāmi uzņēmējdarbības un citu veidu projekti. Tas nestu uzņēmējdarbības paralīzi un Latvijas tālāku grimšanu nabadzībā. Latvijas valdība līdz ar to likvidē atlikušo iespēju atdzīvināt ekonomiku.

ZSA priekšsēdētājs Juris Lazdiņš skaidro: „Nupat lauksaimniecības fondiem tiek izsludināta jauna pieteikšanās kārta. Joprojām ir uzņēmēji, kas plāno nākotni, iegulda savus līdzekļus projektu gatavošanā ar cerību un paļaušanos uz līdz šim no valsts pārvaldes iestādēm saņemto informāciju, ka projekti tiks finansēti. Ja izskanējusī informācija ir patiesa, pieteikšanās kārtas nevajadzēja sludināt. Vajadzēja skaidri pateikt, ka katram turpmāk būs jākuļas saviem spēkiem vien.”

ZSA priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja norāda: „Uzņēmējiem projektu finansējuma grafiki ir saskaņoti ar kredītu atmaksas grafikiem bankās. Kavēšanās naudas atgriešanā no valsts puses ir nepieļaujama un šajos ekonomikas apstākļos nepiedodama.”

„Piepildās muļķīgākais un ļaunākais scenārijs. Līdzekļu noņemšana fondu līdzfinansējumam ir sliktākais, kas varētu notikt. Fondi šobrīd ir vienīgais, ar ko sildīt Latvijas ekonomiku,” uzsver Lazdiņš.

Lazdiņš aicina atbildīgās amatpersonas nekavējoši sabiedrībai izskaidrot notiekošo: „Uzņēmējus nedrīkst turēt neziņā. Lauksaimniekiem šobrīd nekavējoši nepieciešama precīza un skaidra informācija – kas notiks ar tiem projektiem, kuru realizācija ir iesākta vai jau pabeigta, un kuri gaida naudu. Uzņēmējiem ir jāzina, kāda īsti ir situācija valsts budžetā, un kādus pasākumus vadība domā īstenot taupībai un ekonomikas atveseļošanai, un kuras jomas šie pasākumi skars.”

Biedrība „Zemnieku saeima” ir spēcīgākā tirgus orientēto lauksaimnieku organizācija, kas apvieno 811 lauku saimniecības no visām lopkopības un augkopības nozarēm visā Latvijā. „Zemnieku saeima” saviem biedriem sniedz informatīvus pakalpojumus un pārstāv tirgus orientēto saimniecību intereses valsts lēmumu pieņemšanas procesos.

www.zemniekusaeima.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Zemnieku saeima;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv