Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Izglītība

Ekonomikas kluba skolotāji apgūst radošas mācību metodes

Publicēts 2009-10-31 20:41:14

Samazināt palielināt tekstu

28.10.2009

No 2009.gada 24. līdz 27.novembrim Rīgā viesojās vadošais eksperts radošajā domāšanā un domāšanas apmācību metodēs, Eiropas radošuma un inovāciju gada vēstnieks Dr. Edvards de Bono. Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement-Latvija (JAL) ekonomikas skolotāju kluba biedri tikās ar Dr. Edvardu de Bono 25. novembrī.

Kopumā uz tikšanos ar Dr. Edvardu de Bono bija ieradušies 48 JAL skolotāju kluba biedri un JAL praktisko biznesa programmu atbalstītāji, kuri gan diskusiju, gan lekcijā veidā iepazinās ar radošās domāšanas pamatprincipiem un de Bono apmācību programmu.

Dr. Edvarda de Bono vizītes mērķis bija rosināt diskusiju par radošas domāšanas lomu apmācību procesā un iespējām radošās domāšanas metodes ieviest Latvijas izglītības sistēmā. Radošums ir priekšnoteikums, lai veicinātu inovāciju rašanos, kas savukārt veicina ekonomikas attīstību un valsts labklājību kopumā. Dr. de Bono metodes izglītībā jau tiek pielietotas daudzās pasaules valstīs, piemēram, Jaunzēlandē, ASV, Īrijā, Singapūrā, Kanādā u.c.

JAL skolotāji, skolu direktori diskutēja kādā veidā radošās domāšanas prasmes jau tagad tiek apgūtas dažādos mācību priekšmetos, kā veidos metodiskos materiālus, kā ieviesīs praktiski radošās domāšanas metodes skolās.

Ekonomikas skolotāja Ieva Sebre no Talsu Valsts ģimnāzijas uzsvēra, ka šīs metodes praktiska ieviešana skolās, būs jauns izaicinājums skolotājiem, kuram viņi ir gatavi.
Atbalsts radošās domāšanas metodēm pēc tikšanās ar Dr. Edvarda de Bono tika gūts no visu reģionu skolu pārstāvjiem, kuri gatavi praktiskai darbībai, rosinot IZM atrast vietu izglītības sistēmā Radošuma mācību priekšmetam.

JAL izpilddirektore, Jana Jakovļeva : "JAL skolotāji jau 18 gadus Latvijā izglīto skolēnus biznesa izglītības jomā, adaptējot praktiskās mācību metodes skolās. Sākot ar nākamo gadu skolotāji gatavi pilnveidot mācību programmas, integrējot radošās domāšanas apmācību metodes. Jāatzīmē, ka jau 2008.gadā JAL skolotāji diskutēja ar uzņēmēju un ekonomistu Jāni Ošleju par radošumu ekonomikā un jau šogad skolotāji tikās ar pasaules ekspertu radošajā domāšanā Dr.Edwardu deBono. Radošā domāšana ir jāveicina jau skolas laikā un tā ir nepieciešama ikvienam indivīdam, darbojoties jebkurā jomā.”

Dr. dr Bono vizīti rīko ideju grupā “Radošuma pils”. Tajā darbojas vairāki pazīstami uzņēmēji, pasniedzēji, pedagogi. "Radošuma pils" idejas autori ir uzņēmēji Jānis Ošlejs un Roberts Dlohi.

Par JAL
Junior Achievement - Latvija ir JA-YE dalīborganizācija, kuras mērķi un filozofija atbilst idejai par jauniešu biznesa izglītību, inovācijām uzņēmējdarbībā, sociālo atbildību un rūpēm par Latvijas nākotni, kura Latvijā darbojas jau 18 gadus.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Junior Achievement - Latvija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv