Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bankas, kredīti un līzings

Ekonomikas ministrs ar lielāko Latvijas komercbanku vadītājiem vienojas par regulāra dialoga veidošanu

Publicēts 2009-05-21 14:26:07

Samazināt palielināt tekstu

20.05.2009

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) šodien tikās ar Latvijas lielāko komercbanku vadītājiem, lai pārrunātu pašreizējo sarežģīto situāciju kredītu resursu tirgū, kā ar par valsts iespējām stimulēt kreditēšanas atsākšanos uzņēmējdarbībai.

„Runājot līdzībās – mēs visi esam vienā laivā un ja kāda no pusēm to pārāk stipri šūpo, laiva var apgāzties. Mēs šodien tiekamies, lai panāktu līdzsvaru un veidotu dialogu. Esmu patiesi gandarīts, ka daudzos jautājumos mūsu viedoklis sakrīt un būšu priecīgs šo dialogu turpināt,” pēc tikšanās uzsvēra A.Kampars.

Banku pārstāvji pauda viedokli, ka tām izvēli kredītu izsniegšanā ievērojami atvieglotu valsts izšķiršanās par prioritāru nozaru noteikšanu ekonomikā. Sarunas gaitā ministrs saņēma no banku pārstāvjiem apliecinājumu, ka tās ir gatavas kreditēt  ēku siltināšanas projektus.

Tāpat banku pārstāvji atzina, ka būtisks nosacījums uzņēmējdarbības vides uzlabošanā ir maksātnespējas procesa vienkāršošana un uzlabošana, kas ir arī viena no valdības prioritātēm.

Sarunas noslēgumā komercbanku pārstāvji atzinīgi vērtēja ministra iniciatīvu organizēt šādu tikšanos un vienojās par regulāra dialoga veidošanu.

A.Kampars tikās ar SEB bankas, Swedbankas, Nordea bankas, Hipotēku un zemes bankas, un Nord DnB bankas pārstāvjiem.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv