Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Enerģētika

Ekonomikas ministrs pauž gandarījumu par valdības atbalstu Latvijas zemniekiem iesaistīties zaļās enerģijas ražošanā

Publicēts 2009-05-28 14:45:25

Samazināt palielināt tekstu

26.05.2009

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) pauž gandarījumu par šodien valdības sēdē pieņemto lēmumu atbalstīt Ekonomikas ministrijas sagatavotos grozījumus Ministru kabineta 2009.gada 24.februāra noteikumos Nr.198 “Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus, un cenu noteikšanas kārtību”, kas ievieš samērīgu valsts atbalstu zaļās enerģijas ražošanai un dod iespēju visiem Latvijas zemniekiem, kuri nopietni gatavojušies un saņēmuši Eiropas Savienības atbalstu elektroenerģijas ražošanas uzsākšanai no biogāzes un biomasas, beidzot īstenot savas ieceres.

“Es patiesi esmu gandarīts, ka beidzot, pēc gandrīz 2 mēnešu intensīva darba, nemitīgiem kompromisa meklējumiem un arī politiskiem cīniņiem, valdība atbalstīja mūsu piedāvāto risinājumu jautājumā par valsts atbalstu zaļās enerģijas ražošanai. Šie grozījumi ievieš samērīgu valsts atbalstu zaļās enerģijas atbalstam un dod arī iespēju visiem Latvijas zemniekiem nopietni iesaistīties zaļās enerģijas ražošanā, izmantojot biogāzi un biomasu,”  uzsver A.Kampars.

Tāpat ministrs apliecināja, ka Ekonomikas ministrija sāks darbu pie Zaļās enerģijas likumprojekta izstrādes, kurā šāda veida enerģijas ražošana būs balstīta uz brīvu konkurenci, skaidru un saprotamu procedūru un pret visiem vienādu attieksmi ražošanas pieteikumu izvērtēšanā.

Ar apstiprinātajiem grozījumiem Ministru kabineta 2009.gada 24.februāra noteikumos Nr.198 “Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus, un cenu noteikšanas kārtību” detalizēti var iepazīties MK mājas lapā internet - http://www.mk.gov.lv.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv