Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ceļojumi un tūrisms

Ekonomikas ministrs piedāvā risinājumus ārvalstu tūristu apkrāpšanas novēršanai

Publicēts 2009-06-30 09:21:47

Samazināt palielināt tekstu

29.06.2009

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) piedāvā risinājumus ārvalstu tūristu apkrāpšanas novēršanai un par ko ir informēta arī Valsts prezidenta kanceleja.

„Mēs piedāvājam dot tiesības policijai apturēt to izklaides iestāžu darbību, kurām pēdējā gada laikā ir bijušas problēmas ar sabiedriskās kārtības ievērošanu, tai skaitā  ir fiksēti tūristu apkrāpšanas gadījumi. Tāpat mēs piedāvājam paplašināt alkohola un alus mazumtirdzniecības licencēšanas komisiju pilnvaras un dot tām tiesības neizsniegt vai nepārreģistrēt licences tiem bāriem, kuriem pēdējā gada laikā šāda veida licences jau ir anulētas vai apturētas,” uzsvēra A.Kampars.

Ministrs norāda, ka atbilstoši apkopotajai informācijai tūristu krāpšanas notiek konkrētās izklaides vietās Rīgas vēsturiskajā centrā un tās jau atrodas policijas redzes lokā – tajās notiek regulāras pārbaudes un par tajās atklātajiem pārkāpumiem tiek sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli, uzsākti kriminālprocesi, atņemtas alkohola tirdzniecības licences.

Līdz ar to ministrs uzskata, ka pašlaik nebūtu pamats ieviest vēl plašākus ierobežojošus pasākumus, jo tie radīs papildus administratīvās barjeras godīgiem uzņēmējiem šajā nozarē.

Pēc A.Kampara sniegtās informācijas, Ekonomikas ministrija ir piedāvājusi izdarīt grozījumus Ministru kabineta noteikumos par akcīzes preču aprites kārtību un Ministru kabineta noteikumos par kārtību, kādā norādāmas preču un pakalpojumu cenas.

Ekonomikas ministrija ar grozījumiem Ministru kabineta noteikumos par akcīzes preču aprites kārtību paredz noteikt lielākas tiesības licencēšanas komisijai, kas izsniedz licences alkoholisko dzērienu un alus mazumtirdzniecībai. Ar šiem grozījumiem tiek rosināts noteikt, ka komisija uzņēmējam var neizsniegt vai nepārreģistrēt speciālo atļauju (licenci), ja iepriekšējo 12 mēnešu laikā alkoholisko dzērienu  un alus mazumtirdzniecības speciālajā atļaujā (licencē) norādītajā darbības vietā/ adresē šāda veida licences jau tikusi anulēta vai apturēta.

Tāpat ar grozījumiem piedāvāts noteikt, ka uzņēmējdarbība noteiktā darbības vietā/ adresē var tikt apturēta uz laiku līdz 90 dienām, ja valsts vai pašvaldības policija konstatējusi, ka alkoholisko dzērienu un alus mazumtirdzniecības speciālajā atļaujā (licencē) norādītajā darbības vietā iepriekšējo 12 mēnešu laikā atkārtoti izdarīti noziedzīgi nodarījumi un sabiedriskās kārtības pārkāpumi.

Tāpat ministrija izstrādā grozījumus Ministru kabineta noteikumos par kārtību, kādā norādāmas preču un pakalpojumu cenas, papildinot noteikumus ar nosacījumu, ka alkoholiskiem dzērieniem gabalcenu jānorāda centilitros (piemēram, nevis 5 ml, bet 5 cl (50 ml)). Tas tiek darīts, lai mazinātu iespējas maldināt neuzmanīgus klientus, izmantojot dažādas cenu noteikšanas metodes.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv